Jump to content

Audi A4 B7 Avant, 2.0TDI, 2007 - 2 проблема, моля за съвети


SoManyRetards

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Обръщам се към Вас с молба за съвет/помощ, относно моето возило, а именно Audi A4 B7 2007, 2.0TDI 140 коня, с код на мотора BPW (8 клапановия).
Имам два проблема и се надявам да ми дадете някакъв съвет къде да търся проблемите. :redface 

1.
Още от както купих колата, има проблем с паленето на топло. По-точно - когато загрее, на 90 градуса, понякога стартера все едно залепва (спира за 2 секунди, не върти през това време) и тогава пали, прави го сравнително рядко, но е доста неприятно. Когато е студена, пали от четвърт. Не пуши, не тресе, всичко е нормално.
Скоро е обслужена изцяло (ремъци, ролки и т.н), също така и разпределител вал е сменян, заедно с клапани и т.н, всичко каквото беше износено.
Стартера е свалян и проверен, и майсторчето (сигурен човек), казва, че е перфектен.
Иначе аз се съмнявах, че са износени втулките на стартера и го прави от това, да ама не. Дали е възможно да го прави от слаб акумулатор, той не е мерен?
Но пък от друга страна, ако е слаб акумулатора, няма ли да ми прави мизерий и на студено? :neutral
Моля, дайте съвети и предположения. :bowdown 

2.
Другия проблем го забелязах скоро (преди няколко дни).
Реших да понастъпя до към 140, в резултат на което, колата заби муцуна и почна да мига лампата за подгряване. Спрях, изгасих, запалих - всичко нормално. Пак пробвах, и този път не ми го направи, набираше си и след 140. :horror 
Днес, същото упражнение със същия резултат.
Забелязвам само, че понякога на място, когато я оставя да работи, дими леко блед пушек, сив може би на цвят (същия го виждам и понякога, когато давам назадна).
През другото време (и то след смяна на вала, преди това пропушваше черно, като настъпя), не пуши грам, дори и когато я настъпвам.
DPF е изключен софтуерно (поне така ми каза майстора). Също така, дюзите само едната впръсква малко повече.

Ще съм Ви много благодарен за всякакви съвети и предположения къде да се търсят проблемите. :bowdown

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...