Jump to content

А2 aua - маслен теч


oMil

Recommended Posts

Здравейте всички ... вчера имах намерението да сменя масло и филтри на бръмбъра. Още като махнах кората.... забелязах омасляване. Видях,... че се стича масло към пробката на картера. Нямам клирънс ... понеже не разполагам с подемник, канал или други видове крикове ....и не можах да локализирам теча. Успях само да пъхна ръката си по повърхноста на картера посока задната му част. Отзад беше в масло. Кабела с датчика под картера също. Последните две -три седмици забелязах промяна в работата на двигателя .... особено в спряло положение при загрял вече  двигател .....оборотите падат до към 700-750 и се чува странен шум отпред.

Искам да ви попитам ... дали някой от вас е имал или отстранявал подобен проблем. Има ли опасност за колата да я карам поне за седмица така....( маслото е в норми)... понеже ми е адски нужна. Обадих се в гараж ,... но най-рано може да бъде приета след седмица.  Благодарности 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

90% теча на масло зад мотара е от картерната вентилация. Сваля се за 20 мин. сменяват се 2бр гумички ,а аз лично смених и калапана заедно с маркуча до доресала.

Клапана струваше към 100тина лв. гумичките са стотинки. За шума на двигателя по интернет е много трудно да се каже... Но оборотите могат да ти се играят заради скапана картерна вентилация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Днес колата беше в гараж... Кенууд се оказа прав... Няма как да бъдат сменени о-пръстените. Има спукване в основата на единия в която е поставен. Поръчах нова част ... а заедно с това пълно обслужване. всички течности,.. масла (двигател и скоростна кутия),.. всички филтри и накладки. Ремъци също мисля...

Редактирано от oMil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/24/2017 at 9:40 PM, kenwood2 said:

90% теча на масло зад мотара е от картерната вентилация. Сваля се за 20 мин. сменяват се 2бр гумички ,а аз лично смених и калапана заедно с маркуча до доресала.

Клапана струваше към 100тина лв. гумичките са стотинки. За шума на двигателя по интернет е много трудно да се каже... Но оборотите могат да ти се играят заради скапана картерна вентилация.


Потвърждавам мнението на Кенлууд. Аз имах подобен проблем, сменен филтър на картерни газове и излезна горе долу към 100 лв. с работата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...