Jump to content

Помощ-проблем с турбото


boplam

Recommended Posts

Здравейте колеги,

преди десетина дни автомобила ми направи много страннен проблем - паля колата, тръгвам и усещам че няма никаква мощност - едвам изтегля и отзад пуши като нафтова печка.

Заслушах се в работата на двигатела и успанових че турбото изобщо не се включва. Изгасих двигателя, изчаках малко и пак запалих - този път турбината си работеше перфектно - карах 1100 км без проблем и вчера пак паля и с тръгването установявам че турбото пак го няма!? Пак изгасих-запалих и всичко си е окей!? Проверих за скъсани маркучи по вакуумите - всичко си е здраво там; ходих на диагностика - няма записани грешки и налягането на турбината си беше нормално. Дайте ми съвет какво да правя/сменям ? Датчика /клапана/ за турбото ли или нещо друго ? Благодаря предварително!

Редактирано от boplam
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно турбината е за чистене . Може да пробваш (когато имаш турбина) - отиваш на магистралата и я изрязваш за 10-20 км. Отделно , ако караш основно градско , поне веднъж дневно я ръчкай ....дори и на къси отсечки , това помага да се изчисти турбото . Другото е - добра нафта и добавки (евентуално)...а да , забравих - след като си я юркал не я спирай веднага а покарай 5-10 мин с нормални обороти . Желая ти успешно решаване на проблема :hilezh:

Редактирано от BeOnEdge
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти BeOnEdge !

Вчера дадох яки ръчки на двигателя, сложих и добавка в горивото "Castrol TDA"; принципно зареждам само от ОМВ - Премиум дизел, но знам ли вече.

Дайте ми съвет - къде да отида да ми диагностицират и почистят турбото ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За София не зная как стои въпроса , но във Варна е към 200 лева тази процедура . И аз бях като теб , измених си малко стила на каране и вече година си карам без проблеми . Така че виж , ако това което ти писах ти върши работа , няма смисъл да даваш тези пари...освен това , ако периодично не издухваш турбината , ефекта ще е за кратко ....с нашата нафта :steinigung:

Редактирано от BeOnEdge
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...