Jump to content

Смяна на задна броня !


HeRo0o

Recommended Posts

Здравейте колеги. Честита Нова Година на всички много здраве и кЪсмет през цялата година :hilezh: Та време е да сменям и моята задна броня на Б4-ката! Въпроса ми е следния.. ако знаете как се сваля старата и нещо снимки ако има...

Същевременно си тЪрся и нова задна броня за да сменя тази че е напукана на 2-3 места и не е малко.. Тази новата ако може по вЪзможност да е в цвят маслено зелена :unsure:

Колата е с мотор АБТ ако има някакво знаечение :)

Благодаря на Отзовалите се :):hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старата броня се сваля в следния ред:

- там където се съединява с задните подкалници има няколко тапи и рапидки , махат се

- повдига се стелката на багажника отляво и отдясно от вътрешната страна на задните рогове има по два болта 17 мм, развиват се те държат буферите на бронята

- по средата на бронята погледната отгоре, между самата броня и задната престилка има едно пласмасово капаче с диаметър около 1,5 см, то се маха и под него има една рапидка която държи бронята към купето, развива се и тя

вече бронята се държи само на щипките на задните калници, за да излезе се хваща предната и част там където се съединява с подкалника и се издърпва навън колкото ръбчето и да освободи подкалника, след което с рязко движение се издърпва назад за да се откопчае от щипката и да излезе назад, същото се повтаря и от другата страна . Това е. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е Колега.. но ме притеснява захващането на бронята.. щото до колкото четох в някои теми било различно захващането при аванта и при купето.. поне така разбрах може и да греша.. ако не те затруднявам да ми кажеш как е захваната цялата броня... :steinigung::rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

захващането на бронята е едно и също, брат ми кара б4 седан и сложи броня от б4 авант!разликата е единствено в пластмасата която покрива фугата, която се образува между бронята и багажника.тя се вижда само като е отворен задния капак!ако ти е здрава твойта нямаш никакъв проблем!броните са едни и същи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...