Jump to content

todor_dj

Members
  • Мнения

    8
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

Всичко публикувано от todor_dj

  1. Мда, доста се е развила темата. По принцип е безсмислено да се спори с Мечо и затова се бях отказал да пиша тук, но пак ще опитам. Сам признаваш, че при съотношение въздух гориво, по-голямо от теоретичното 14,7:1 се получават големи икономии. Представи си, че има катализатор (в смисъл на катализатор на процеса на горене), който може да нормализира горивния процес и при съотношение 18:1. Тогава ще имаме големи икономии и малко азотни окиси. Е, този катализатор е брауновия газ. Подробно съм описал нещата на 4-та и 5-та страница на тази тема и няма наново да описвам всичко. Поздрави.
  2. Точно така. Скоростта на горене, теоретично е най-висока при съотношение 14.7:1, обаче поради не идеалното смесообразуване (т. е. не всички молекули гориво са заобиколени от молекули въздух, горивото не е идеално разпрашено), най-бързо горене се получава при леко обогатена смес. Затова и най висока мощност се получава при леко обогатена смес. Ще цитирам част от труд на Русенския университет: "Горивният процес протича за определен интервал от време, при което обема се увеличава за разлика от идеалния цикъл с внасяне на топлина при постоянен обем. При работа с хомогенни горивни смеси увеличението на въздушното отношение ? над 1,15 води до намаляване на мощността и ефективността поради значително намаляване на скоростта на горене и непълно горене." Ето и линк към целия документ: ВЪЗМОЖНОСТИТЕ ЗА ПОВИШАВАНЕ ЕФЕКТИВНОСТТА НА ДВИГАТЕЛИТЕС ПРИНУДИТЕЛНО ВЪЗПЛАМЕНЯВАНЕ. Има и графика на скоростта на горене при различно съотношение въздух/бензин. Та както обсъждахме на предната страница, добавянето на HHO газ в горивния процес, го играе катализатор. Това позволява да се обеднят доста смесите и те пак да изгарят достатъчно бързо, без да се намалява КПД или да се получават други вредни ефекти. На този принцип се получава икономия 30-40% при 2 литра Браунов газ в минута, при автомобил около 100 к.с. Да получиш тези 2 л/м газ, не е много лесно в домашни условия (т.е. ако сам си си правил електролизера). Проблема е предимно в катализатора на процеса на получаване на газ. Ако се използва сода каустик, част от нея попада в двигателя и го поврежда. При фабричните генератори на Браунов газ, това е най-строго пазената тайна. Този катализатор при фабричните, никога не свършва. Т.е. в електролизера се добавя само вода. Обвинявате ме, че сайта за фабрични електролизери е мой и затова давам линкове към него. Не е така. Дадох линкове към фабрични електолизери (на предната страница), защото общо взето се присмивате на темата за HHO, сякаш е безнадеждна технология. Не е безнадеждна, даже има фирми които ги произвеждат вече в заводи. А защо съм дал линк към точно този сайт - за сега няма друг, който да продава фабрични генератори на Браунов газ в България.
  3. М-р Браун много ми харесва, но се боя че съм недостоен) Към @grizzly и @Chapai имам един въпрос. Защо в бензиновите двигатели има дроселова клапа според вас? Ако ще отговорите, че така се регулира мощността на двигателя, кажете защо не е достатъчно да намалим количеството на впръсканото гориво, а трябва и да намаляваме количеството на въздуха? @Chapai под въздух, разбирам въздух, а не кислород!
  4. Енергията, която е необходима за разлагане на водата, е за сметка на алтернатора. Разбира се, алтернатора се задвижва от двигателя и няма начин да при изгаряне на получения газ от водата, да получиш повече енергия, отколкото си вложил при нейното разграждане (закон за запазване на енергията). В този смисъл, не може да се задвижва колата само от вода. Но, получения при разграждането газ HHO, действа като катализатор на процеса на горене в горивната камера. В бензиновите двигатели се използва гориво-въздушна смес с определено съотношение въздух/гориво. При увеличаване на това съотношение (повече въздух), сместта изгаря много бавно, дори част от нея излиза през изпускателния колектор, не напълно изгоряла. При дизеловите двигатели, проблема е с тежките фракции на горивото, те изгарят бавно и частично. С помощта на този катализатор на процеса, се получава по-добро и пълно изгаряне, по-висок КПД на двигателя и следователно по-малък разход на гориво. Още по темата има тук: Принцип на HHO Колко е "смисленото" количество газ? За 30-40% икономия е необходимо 2-3 литра в минута, разбира се, зависи от мощността на двигателя. За обедняване на сместта, в зависимост от работния режим, се използва Оптимизатор на сместта
  5. Защо в темата за hho (Браунов газ), да обяснявам за степен на сгъстяване? Ако толкова държиш, пусни нова тема, ще ти разясня нещата А, защо пък на всички? Но все пак, там пише: Може да се използва за тунинг... Т.е. ако ще правиш тунинг на двигателя, като увеличиш степента на сгъстяване (по някой от всеизвестните начини) или увеличиш налагането получено от турбината (има няколко начина), налягането в края на такта сгъстяване и в двата случая ще се повиши. Това рязко ще повиши склонността на на двигателя към детонация. За да я избегнеш, ще трябва да използваш гориво с по-високо октаново число, което може въобще да не се продава в бензиностанциите или в най-добрия случай е по-скъпо. Та ако намалиш склонността на двигателя към детонация по друг метод (например със системата EcoMax), може да си използваш обикновен бензин. Като ти чета постовете, оставам с убеждението, че си мислиш, че ЕкоМакс увеличава степента на сгъстяване?! Е, браво!
  6. Много по-интересни са генераторите на Браунов газ. Какво ти е толкова чудно? Устройството, доколкото разбирам поддтиска детонацията и следователно може да увеличиш степентта на сгъстяване или налягането от турбото, без това да предизвика детонация. Какво те порази?
  7. Не знам само защо се смеете на темата? HHO генераторите са изключително ефективно решение, когато трябва да се пести гориво. Има експериментатори, които сами си правят такива генератори, но е трудно да се произведат 20 литра Браунов газ в минута. Това си е цяла технология и си има фирми които ги произваждат и продават по цял свят. Икономията се получава от по-доброто и пълно изгаряне на горивото и може да достигне до 30-40% при по-стари дизелови двигатели! Много е ефективно и при бензинови с по-голяма кубатура. Тези системи са фабрично производство и се продават отдавна. Ето линкове: http://www.hho-plus.com/ - чужбина http://hho-hydrogensystems.com/ - в българия
×
×
  • Create New...