Jump to content

Колеги, имам проблем с едно РС


Recommended Posts

Здравейте, колеги от днес имам ядове с домашното РС. Бяхме по моренце и не е работил доста време, снощи си бачкаше порядъчно, днес сутринта жена ми ме вика и гледм замръзнало е всичко по монитора, от кутията някакъв зумер на интервали пропищява с по-дългичък звук, не като на Стики Кейс. Викам си нещо се омяца, рестартирахме го принудително и запали нормално. След около 1 час пак замръзна всичко по екрана, рестарта не помогна, изобщо не ще да запали, не виждам да работи лампичката и на процесора по-дълго, при зареждането, само почва да си писука. На екрана зарежда само логата на Дъното, някакви С-смарт дъно и проечее и до там, пищи си.

Обадих се на един другар, дето ги чува компютрите, той ме посъветва да го отворя, почистя от праха с прахосмукачката и да извадя и поставя наново Плочките на РАМ-паметта. Направих го, но след пускането резултата беше същия!

Какво според вас се случва с този РС, да го вземат дяволите. Занесох го на докторите, ама днес нещо не се обадиха, та се чудя каква ли ще е присъдата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги от днес имам ядове с домашното РС. Бяхме по моренце и не е работил доста време, снощи си бачкаше порядъчно, днес сутринта жена ми ме вика и гледм замръзнало е всичко по монитора, от кутията някакъв зумер на интервали пропищява с по-дългичък звук, не като на Стики Кейс. Викам си нещо се омяца, рестартирахме го принудително и запали нормално. След около 1 час пак замръзна всичко по екрана, рестарта не помогна, изобщо не ще да запали, не виждам да работи лампичката и на процесора по-дълго, при зареждането, само почва да си писука. На екрана зарежда само логата на Дъното, някакви С-смарт дъно и проечее и до там, пищи си.

Обадих се на един другар, дето ги чува компютрите, той ме посъветва да го отворя, почистя от праха с прахосмукачката и да извадя и поставя наново Плочките на РАМ-паметта. Направих го, но след пускането резултата беше същия!

Какво според вас се случва с този РС, да го вземат дяволите. Занесох го на докторите, ама днес нещо не се обадиха, та се чудя каква ли ще е присъдата!

Според мен си за ново захранване :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше захранване нямаше да пиука и да замръзва.

Моят съвет е следния:

Разкачаш всичката периферия от дъното (задължително изкарай захранващия кабел от захранването). Под всичката имам впредвид, оставаш само монитора във видеото, мишка, клавиатура. Вадиш хард, Cd/DVD/Floppy.

Пробваш да го пуснеш и гледаш дали ще запали.

Ако не запали вадиш мишка и клавиатура и пробваш пак.

Ако пак не иска гасиш, вадиш батерията на Биос-а, изчакваш 1 минута, слагаш я и пробваш пак (това в случай, че не знаеш къде е джъмпъра за ресетване, или нямаш такъв). След ресетване на биоса може да те пита нещо, обикновенно трябва да натиснеш F1 за да продължиш.

Пробваш пак да го запалиш.

Ако не запали го носиш в сервиза.

Ако запали, гасиш и почваш едно по едно да закачаш периферните устройства. Тоест включваш CD. Пускаш компа, ако тръгва, гасиш и закачаш следващото.

Това е, което се сещам към момента.

P.S. За замръзването - или има нещо което не е хубаво закрепено (например Видеокарта) или нещо прегрява. Ако подпали успешно, качи един Еверест и огледай какво става :zustimm:

Редактирано от ram_pz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, аз така или иначе го закарах в поликлиниката, демек в сервиза. Идеята ми беше, да попитам каква би била според вас, по скромните ми описания, присъдата!

Според мен може да се е сдухала някоя от плочките с РАМ, ако е видеокартата, трябваше да дава артефакти, имал съм този проблем, и я смениха в гаранционен срок! Мисля, че още е гаранционна беше някакъв Джи Ф на 9800 ДжиТиЕс, с памет около 1гб. Ако е пак тя, значи не е работила и година, и отново е в гаранция. Но много е възможно да съм изтеглил късата клечка и да трябва да се бъркам за някоя от двете 2Гб, плочки с РАМ, ако е така направо ще ходя на 2х4ГБ, ако има такива, разбира се на ДДР3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На твое място бих се подготвил психически за

ще ходя на 2х4ГБ

Това замръзване+пищене прилича на РАМ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, сега се обадиха от Комп.фирма, да ми кажат, че съм готов да отида да си взема щайгата. На въпроса колко левчета да нося, какво са сменяли, ми казаха, че съм се разминал само с почистване и профилактика, и дължа 5лв. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, сега се обадиха от Комп.фирма, да ми кажат, че съм готов да отида да си взема щайгата. На въпроса колко левчета да нося, какво са сменяли, ми казаха, че съм се разминал само с почистване и профилактика, и дължа 5лв. :zustimm:

Да задръстени радиатори с прах и прегряване. Профилактично се чисти вътре кутията с прахосмукачката, а за да не смукне някоя част, се обръща струята да духа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...