Jump to content

1,9 TDI Chip tuning


Recommended Posts

Iskam da si kupa novata A3. 1,9 TDI /101Kn/

I posle da mu sloza edin chip.

Kak stava tova.

Kazacha mi ce moga da prata samo elektronikata v Germani.

Kolko moga da vdigna konete?

Kakav e principa na chipa?

A benzinite, kak e pri tach?

Kakvi sa + i - site?

Moga li a precakam motora,skasiavam li zivota i kakvo trabva da zanam?

Predvaritelno blagodaria za Odgovorite.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D

"Iskam da si kupa novata A3. 1,9 TDI /101Kn/"

Moite pozdravlenia, po-krasiv maluk avtomobil za men njama! (kude e kartinkata s toja idiot deto se klanja?)

"Kazacha mi ce moga da prata samo elektronikata v Germani."

Mnogo dobre sa te orientirali! Ima oferti i tuk da ti napravjat samia chip, no za men naj-sigurno si ostava da go pratish po kurier do samite razbirachi v DE ili kudeto si si karesal firma za tova i te da napravjat cjalata procedura. Principno ne bi trjabvalo da ti otneme poveche ot 3 dena cjalata procedura.

"Kolko moga da vdigna konete?"

Zavisi. Vsichko e mnogo individualno. Principno samite kone ne sa mnogo - gleda se da se vdigne vurtjashtia moment - Njuton metrite. Te opredeljat kolko da e purgav avtomobila dokato konete sa ti za Vmax.

Lichno moe vijdane e che edni 50 konja i 80Nm otgore sa perfektnia chip-tuning, no kakto kazah ima stotici variacii.

"Kakav e principa na chipa?"

Vuv vsjaka edna kola si ima komputer, kojto sledi i kontrolira rabotata na dvigatelia. V novite avtomobili kato tozi, kojto si reshil da si vzimash razbirai, che ECU-to ti vzima informacia edva li ne i ot bakaliata do vas za da moje da podurja maximalno dobre rabotata. Tova sa timing na zapalvaneto v cylindrite, kolko vuzduh vliza, kakvi sa izgorelite gazove koito lambda sondata otchita i kup drugi neshta. Vseki proizvoditel obache ne sluchaino ostavja edni diapazon ot ne izpolzvani vuzmojnosti ot kolata za da ta uspee da ja vkara v maximalno dobri normi na emisii i pr. Naj-slabia chip-tuning bi optimiziral rabotata na komputera taka che da izpolzva i tezi vuzmojnosti ot kolata. Edin po-dobur chip bi napravil oshte malko otgore. Principno vsichko e ogranicheno - samo s chip ne mojesh da napravish chudesa. Za tova si ima i stage 2, stage 3 i dori po njakoga stage 4 kudeto neshtata drastichno se promenjat.

"A benzinite, kak e pri tach?"

Obshto vzeto vsichko opira do tova dali kolata ti e s turbo ili ne, a ne dali e diesel ili benzin. Ako si bez, demek chist naturalen dvigatel, chip-tuniga bi ti donesul nesushtestvena promjana. Prosto ot povecheto dvigateli po default e vzeto pochti vsichko ot nego i ne sa ostavili mnogo na kude da se hodi. Govorim samo za chip- tuning v momenta :D

Kogato kolata ima obache turbo neshtata sa dosta po-lesni, zashtoto samo edno pokachvane na naliaganeto na turbinata pokachva simpatichno moshtnostta na dvigatelia. Imashe si mislja formula po koiato mojesh predvaritelno da izchislish ako vdignesh naliaganeto (izmerva se v BAR-ove) s 0.x - kolko kone shte ti donese tova, no az lichno ne ja znam :D

"Kakvi sa + i - site?"

Az vijdam samo + sides :D V njakoi sluchai, kogato dvigatelia ne e neshto super nategnato kato primerno 1.9TDI 150 konja moje dori i razhoda na gorivo da spadne s njakakvi deseti - vse pak chip-tuninga se vodi optimizacia na ECUto.

Ako njakoi vijda negativni strani na chip-tuniga shte se radvam da gi spodeli s nas.

"Moga li a precakam motora i kakvo trabva da zanam?"

Njama nachin da precakash nishto. Vsichko e preceneno i testvano hiljadi puti predi da izlezne na pazara kogato go pravish v naistina dobra firma, koeto za men e 100% garancia, che mojesh da spish napulno spokojno. Vse pak vseki chip-tuning kojto prodavat idva v 99% ot sluchaite s garancia ot edna ili dori 2 godini i pokriva absolutno vsichki iziskvania na TUV ili suotvetnite godishnite tehnichestki pregledi.

Bih te posuvetval da ne pestish pari ot chip-tunig! Ako njamash suotvetnata suma ne si experimentirai s njakakvi "menteta" kudeto komshiata ti Kiro ti e kazal, che e da si e** majkata i jakia chip.... Pogledni kato za nachalo formite kato B&B i H&S Elektroniks.

Regards!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...