Jump to content

Волан за А4 2005


djoni sport

Recommended Posts

Колеги, искам да си сменя волана на колата с нов. Има ли проблем и ще мога ли да се справя сам? Да не прецакам еърбега или нещо по електрониката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Колега,аз лично не съм сменял волан никога,но съм чел от форума и общо взето е това :

1. Разскачаш акумулатора за да не ти запише грешка на Айрбега !!!

2. Развиваш болчетата който държат Айрбега (на гърба на волана се намират те) мисля че са "еврейска звезда" !!!

3. Издърпваш самият Айрбег и му разскачаш буксите отзад (доколкото си спомням , едната е централно на Айрбега а другото е клема , нещо като "МАСА" ) !!!

4. После развиваш централния болт които държи волана и го издърпваш към тебе !!!

5. Поставяш "новият" волан (ако е от друг модел Ауди погледни шлиците дали са същите )

6. След което, по обратния ред зглабяш волана и си закачаш буксите на Айрбега !!!

7. Закачаш акумулатора и си готов !!! :zustimm:

Пак повтарям НИКОГА не съм сменял волан това е просто на хартия !! :verweis:

Дано съм помогнал ! :biggthumpup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....понякога се налага и смяна на пластмасите зад волана с други(каквито са били на новия волан)

.....а и новия волан остава без клаксон...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви...а защо остава без клаксон, воланът е от абсолютно същата А4-ка?

Спокойно ще можеш да бибиткаш на мацките !!! :hilezh: Колегата има предвид , че много хора си сменят воланите от по-нов модел или

пък слагат "S-line" и има разлики (не ти работи клаксон,не ти се връщат мигачите) , но при тебе ще стане :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, благодаря ти. А имаш ли представадали някъде боядисват волани, тъй като се различава от пласмасите? Купето ми е сиво-бяло, а волана е по-скоро бежов!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...