Jump to content

Audi A6 2.5 TDI V6


colonel

Recommended Posts

На Ваг Ком всичко е нормално,няма промяна във ускорението на автомобила според мен(Според собственика на сервиза върви по-малко).Преглеждаха маркучи и т.н.Надувала до 2.2 бара и разтоварвала на 2.0 .Въпреки това,махнах турбината и я занесох за диагностика при Йовчо(Варна).Според него е здрава,луфтове също няма.Той ми препоръча да се прегледат ролките?Няколко човека ми казаха,че това виене било нормално.Притеснението ми идва от това,че за много кратък период от време(около 4/500 км) се увеличи значително-в началото се чуваше само когато падат оборотите,сега и при подаване на газта.Отделно при форсиране до 3-4к оборота,след падането им има и едно краткотрайно съскане(много ми наподобява на спукан маркуч?),което никога не го е имало.В момента съм с масло Yacco VX 1703,възможно ли е да е от него?Благодаря.Запис003.mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега напълно нормален звук си има колата и моята прави така не се притеснявай ако нямаш катализатори и облицовката е там на катализаторите така се чува.Ако искаш се обади да се видим да чуеш и моята ама е нормално тези коли правят проблеми от интеркулера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата от гърнетата. Огледал ли си по принцип някаде да няма някоя дупчица да се е отворила по гърнетата и да е "засвистяло" от там? Щом не се открива нищо там значи явно нямаш проблеми. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

попринцип виж си кулера на не е пробит отстрани че тези а6-ци там правят проблеми

Както каза колегата от гърнетата. Огледал ли си по принцип някаде да няма някоя дупчица да се е отворила по гърнетата и да е "засвистяло" от там? Щом не се открива нищо там значи явно нямаш проблеми. :)

Колега не говорим за дупчица а за катализаторите като се махнат и колите започват за свистят или другия вариант да е от мека връзка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Катализаторите не са махани,това кратко(може би под секунда)свистене се чува само когато се форсира здраво,когато почнат да падат оборотите.То няма нищо общо с добрите стари времена,когато си отварях прозореца да слушам свистенето от турбината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами според мен така както казваш това свистене може да е от гейта когато мести геометрията .Това което чувам на този запис е напълно нормално за турбината ,аз имах един случей ми издишаше между двата фланеца на турбото и колектора .Разбрах че си от Варна обади ми се ако мога да ти помогна с нещо 0893/578378,0879363230 Недко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...