Jump to content

Accelaration i Top speed


Recommended Posts

Nqkoi mi kaza 4e auditata sa super tromavi koli . Ne sum mnogo siguren dali e taka . Interesnoto e 4e v katalozite dannite sa super neverni . Oniq den zasi4ahme s edin priqtel accelaration i top speed na tromavata mi toqga . V katalog accelaration 0-100 - 9.6 top speed 207km/h :cry: oba4e za moe o4udvane stoinostite se razminavat ot 0-100 uspq da smukne do 9.2 a za top ne sum siguren no dostigna 235km/h ( mislq 4e moje6e i o6te).V posledno vreme ne6to mi iz4ezna ograni4itelq ( mnogo stranno :? ) . O6te po interesno mi be6e 4e v kataloga pi6e 4e moje da si dostigne max oboriti do 3ta skorost na 4ta i 5ta do 5700ob/min , a v moq slu4ai na 4ta predavka dostigna 7200ob/min pri 205km/h. 6te mi e intersno da 4uq i drugi mneniq za testove na tehnite koli . :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и освен това при определени условия, и при експлоатация приемана за нормална, а не за издевателстване над колицата...

друг е въпроса, че дават по-песимистични данни, за да си вържат гащите, а не ханс от долно хановерско, да прави сервизен feedback, след всеки неуспешен опит да достигне заветното време :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, спидометърът греши, винаги показва повече от реалната скорост, но дори на най-долните талиги грешката е не повече от 4-5%. Освен това има и други фактори - вятър, наклон, брой пътници и пр. С Toyota RAV4 150к.с. правя 220км/ч. при спускане от тунела към Пловдив на автомагистрала тракия (с четири човека). По заводска спецификация му дават 185...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:oops: :oops: Napulno sum suglasen s vas . 6te se primirq . ;) Za uskorenieto kak i da e to se e videlo 4e e tromava 6taiga , oba4e za max speed 6te posporq o6te malko . Vqrno e 4e kilometraja moje da me luje

( Gumite sa mi po katalog ) , no iskam da vi popitam kak moje s 2ma 4oveka na izka4vane Vitinq da digna 200km/h :? :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за км-тража, свери си го по оборотомера...

т.е. виж при 5-та на 2000 об/мин каква скорост показва, виж и при 4000 об/мин, разликата трябва да е точно два пъти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Toyota RAV4 150к.с. правя 220км/ч. при спускане от тунела към Пловдив на автомагистрала тракия (с четири човека). По заводска спецификация му дават 185...

To po nanadolno moje i 300 da wdignesh ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kak moje s 2ma 4oveka na izka4vane Vitinq da digna 200km/h :? :?:

ti tezi 200 po baira li gi nabra ili oshte sled tunela po pravata i posle samo gi poddarjashe?

az kato go kateria sas 130 mi se struva na niakoi zavoi malko barzichko - strahme e da ne se izparzalia, a ti s 200....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zna4i karah sus 140 i na baira (s dosta muki ) dostigna 200. Ne iskam da kaja 4e kolata mi super mo6tna stava vuros za tova 4e po kat davat Max Speed 207 ;) . Otnosno tova da li mi e veren kilometraja - Absolutno sum siguren( e razbira se moje da sburka 3-5km/h :roll: ). Iskah da popitam o6te nqkoi sus su6tiq motor do kolko go e izpuval a ne dali mi e veren kilometraja. V nqkoi slu4ai po tova se poznava kolko ti e zapazena kolata :roll: Moita e na 190 000km (100% siguren v tova )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... njama li njakoi da se pohvali kak s negovite 115 konja 240km/h za nishto gi njama? :roll:

Taja tema kolkoto puti da sum ia vidjal tolkova puti e stavalo mele s kakvi li ne interesni mnenia, za sujalenie povecheto 3-4ti klas style razglejdaiki duvki Turbo v goliamoto mejdu4asie.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 90 кс на реални 320 000 с избушен 3-ти цилиндър(6атм при норматив 9) 155км на равното към пловдив на пистата 4 човека по 80кг всеки без багаж.

;)

повече ме достраша, не че не искаше да вдигне ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе уизи, стига се ебавал (не много подготвен)... стига гледал каталожни данни, има резерв в тях, пак заради ханс от горно хановерско...

а макс. скорост не зависи само от мощността (т.е. освен от нея зависи и от доста други нещица)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zashto reshi, che gledam katalojni danni? Znam prosto slednoto: sled pribizitelno 120km/h suprotivlenieto na vuzduha stava na kvadrat, toest na 2ra stepen. Sled okolo 160km/h suprotivlenieto e veche na kubik.... Eto zashto koeficienta na suprotivlenie go smjatam za neshto naistina vajno - ne znam dali se seshtate za edin Opel prototip s 1.2l diezelov dvigatel 112 konja, kojto vdiga nad 250km/h blagodarenie na ubiistvenoto si chislo za koeficient na suprotivlenie pod 0.20

Znam sushto taka che za Vmax otgovariat samo konete i ako gi njamash (v sluchaia samo 75 kato pri kolegata tenev) javno kilometraja luje mnogo. Do kolkoto znam do sega ne e proizveden kilometraj, kojto da ne dava po-malko ot 3km/h otklonenie pri 100km/h, a greshkata raste pochti lineino na skorostta.

Vushtnost kakto i da e... sujaliavam ako sum ubidil njakogo, ne sum go mislil.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с гумите от мини, нищо няма да се постигне (за проверка, на подемник и даже без гуми...)

за квадрата и кубика на въздушното съпротивление.... ;)

просто въздушното съпротивление зависи от квадрата на скоростта, да речем че до 80, 100 не се усеща толкоз (или по-скоро лесно се преодолява)..

освен от него и от мощността, зависи и как са разпределени тез кончете при оборотите

най-общо казано за поддържането (респективно стигането) на дадена скорост трябва генерираната мощност да е равна или по-голяма на пречещата мощност...

генерирана мощност : коне, начин на слагане на пътя, etc....

пречеща мощност: Cx, съпротивление на гумите при търкаляне, etc...

за каталожните данни, ами нали се сещаш че като напишат Vmax 187, това не означава че всички коли от този модел независимо кога и как са направени ще вдигнат 187 и нищо отгоре... приеми го гарантиран минимум...

айде стига ми толкоз....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.2l diezelov dvigatel 112 konja' date=' kojto vdiga [b']nad 250km/h blagodarenie na ubiistvenoto si chislo za koeficient na suprotivlenie pod 0.20

според мен се намесва и разпределението на кончетата в оборотите (хинт: дизел, графика въртящ момент, коне -> обороти, момент)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...