Jump to content

Лампичка за Нивото на водата в разширителният съд.


Guest Xalax

Recommended Posts

Помня, че някой имаше проблем с лампичката която мига при ниско ниво на водата в разширителният съд.

Някой беше писал в клуба на дир.бг, че лампичката му мига независимо от нивото на водата.

Ако чете тук и е решил проблема - нека да драсне два реда как го е направил.

Проблема е, че при мен съвсем без нищо лампичката започна да мига.

Два дена след това - спря да мига.

Нека някой който е добре запознат с това къде тази лампа е свързана също да каже къде би могъл да е проблема.

Благодаря Ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм питал когато прохождах в клуба :D

Ти го обърна на майтап тогава..

ама ето ти сега подобен проблем :?

Значи освен проблем в датчика за температура на охлаждащата течност

може да имаш грижи с поплавъка в разширителното казанче или рид ампулата за нивото. Мисля че заради теб тогава си разбих казанчето да видя как е направено.. В момента имам извадена рид ампулата за спомен :D

Ако е само тя, сменя се ама с къф зор.. не питай :D Блъскаш с чука и трошиш казана.. по принцип е направена да се сменя.

Вътре има едно донатче от стиропор, по средата има магнит, това нещо се надява на пластмасова ост в която е забита ампулата.

Ако се е прецакала плаваемостта на доната сигурно ще ти дава фалшиви аларми. Ако ти трябва мога да проверя довечера рид-ампулата нормално отворена или затворена верига дава. Буксата се сваля лесно така че може да измериш като почне да ти премигва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, непомня да съм го изкарвал на майтап. Но и така да е било - не е бил злобен майтапа - сигурен съм.

Така, датчика за нивото на течността не е проблема. Изключих кабела - пак продължава да мига. Дадох на късо двата извода от буксата - пак мига.

Определно не е дачика.

Някъде другаде е проблема. Доколкото съм запознат - тази лампичка не е свързана с датчика за температурата на двигателя. Не съм много сигурен - но мисля, че е само към поплавъка в разширителният съд.

Обикновенно, когато си на контакт (двигателят не работи) лампичката примигва контролно и гасне когато запалиш двигателят. Съмнява ме тази част да няма проблем, но незнам тя откъде се включва/изключва. Ако не се лъжа, следи се налягането във всумкателният колектор.

Ефекта беше следният. Карам за към предел и над Градево лампичката почна да примигва слабо. Имам предвид примигването не бе ярко.

Температурата на двигателят бе малко под нормалната. След няколко слаби примигвания - почна да мига ярко. Все едно си дал само на контакт.

Изключих двигателят, проверих ниво на вода и прочее - всичко нормално.

Дадох контакт - лампичката мига както нормално. Запалих - лампичката не мига. След около 30 секунди - започва да мига.

Ако някой има идея или знае къде точно е свързана тази лампичка и от какво зависи - нека каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм запознат - тази лампичка не е свързана с датчика за температурата на двигателя. Не съм много сигурен - но мисля, че е само към поплавъка в разширителният съд.

Сигурен съм че същата лампичка е индикация за прегряване на охладителната течност! Когато взе да ми мига и се чудех от какво е потурсих по нет-а и намерих сканирани мануали където е описано кога свети лампата.

По принцип трябва да свети постоянно от прегряване, но може датчика да влиза в някакви гранични режими или да има слаба връзка. А темп. датчиците са поне 3, аз поне толкова свалих, може и още да е имало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм запознат - тази лампичка не е свързана с датчика за температурата на двигателя. Не съм много сигурен - но мисля, че е само към поплавъка в разширителният съд.

Сигурен съм че същата лампичка е индикация за прегряване на охладителната течност! Когато взе да ми мига и се чудех от какво е потурсих по нет-а и намерих сканирани мануали където е описано кога свети лампата.

По принцип трябва да свети постоянно от прегряване, но може датчика да влиза в някакви гранични режими или да има слаба връзка. А темп. датчиците са поне 3, аз поне толкова свалих, може и още да е имало.

Каде ги тези мануали ?

Искам да ги видя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://coredump.hit.bg/audi/coolant.gif

Beshe dosta golqma snimkata i ti pratih samo za coolant-a

ima go i w ruskia prevod na user's manual-a

http://audiremont.8m.com/audi8090-8691/audi8090-2.html

"температура/уровень охлаждающей жидкости"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...