Jump to content

дроселна клапа ADR


Recommended Posts

Здравейте Колеги,

от едно извесно време се боря с проблемна дроселна клапа и решех да споделя мъките и изводите преди да всема решение а и някои полезен съвет може да излезе от темата. колата е ауди А4 1997 с ADR мотор

Как започна преблема преди две седмици се опитвам да запаля рано сутрин колата и неще и неще, пали и след миг гасне, като задържа педала на газста колата работи пуснали го и гасне. Дигам капака и се чува едни пиукане от драоселната клапа ( в началот с ипомислих да не е алармата) та закачам аз ВАГ-КОМ-а и героите излезнаха на лице:

3 Faults Found:

00561 - Mixture Adaptation

15-00 - Adaptation Limit (Add) Not Reached

17972 - Throttle Actuator (J338)

P1564 - 35-10 - Under-Voltage during Basic Setting - Intermittent

01165 - Throttle Body Control Module (J338)

08-00 - Control Limit Surpassed

Readiness: N/A

за първото ясно колата е на газ и може да е това - срещата с газаджиите е уредена и след една настройка предполагам ще се оправи;

за второто гледах в аутодатата и там пише акумолатор или кабели ок е акумолатора размърдах малко кабелите на сензора и след като в началото не ме пусна да изчистя грешката след вторият опит се оправи;

по-големият проблем според мен е третата грешка

до колкото си преведох нашисаното май моторчето на клапата е заминало, четох какво ли н еи нещата отиват към покупка на нова клапа, като преди това реших да направя последен тест и да е покарам извено време на безин та давидим дали пак ще има тези грешки.

моля споделете опит какво да правя - за сега това е ставало два пъти за последните 2 години първият път след почистване и адаптиране си осигурих една година спокойствие, но нещата се повтарят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е възможно, колега.

Може и да си е тръгнала.

Но все пак може да опиташ следното:

На първо време отвори и почисти добре клапата, като внимаваш (за всеки случай) да не изкривиш нещо.

После зачисти грешките (ако има) и направи една адаптация, като спазваш съответните изисквания.

Ако имаш възможност преди това си зареди акумулатора, защото това също е изискване за правилната адаптация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...