Jump to content

Ауди А3 няма мощност


haunted

Recommended Posts

Здравейте. Имам Ауди А3 131кс ПД дизел. Имам я от 3 години някъде, но от около месец започна да няма мощност. Не мога да вдигна повече от 120км/ч. Направих лог на 8,10,11 канал на ваг ком. Там виждам, че турбото ми не надува колкото трябва. Също така обаче виждам, че MAF-a също не дава исканите стойности. Компютърът записва и тази грешка 17964 -  Charge Pressure Control: Negative Deviation Та кое е проблема? Турбото води до грешни стойности на MAF-a или MAF-a сбърква турбото? Мерси предварително!

 

Ето тук може да се види лога: лог

Редактирано от haunted
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега както се вижда N75 се опитва да разтовари на макс на 92,4% затова не стига исканото налягане, вероятно защото е в авариен режим.

 

Имаш голям буфер на данните понеже логваш няколко канала едновременно, направи логове самостоятелно на 3 и на 11 канал, и от 1500 об/мин.

 

Ако се съди по тези стойности на дебитомера не е в ред, но направи нови логове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Мерси за отговора. Лошото е че сега няма къде да направя лог наново, но се чудя ако сваля дебитомера и го почистя ще се оправи ли? И някакви идеи с какво се чисти?

Редактирано от haunted
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

N75 в много редки случаи е проблемен не е в него проблема, казвам че колата влиза в авариен режим, направи логове поотделно на 3 и 11 канал от 1500-4000 об/мин по възможност на 4-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ясно, мерси. Ще гледам тези дни някъде по София, където мога да я резна.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...