Jump to content

Възможно ли е поставянето на 6-степенна кутия от С4 на 90-ка 2.0 куб.


plamen_1985

Recommended Posts

поставял съм двигател от Ц4 на кола с такава кутия , което следва че и обратното упражнение  ще бъде възможно ...зависи какво се цели ....

Редактирано от knikov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едното не следва директно от другото. Двигател-кутия хубаво. Ама при обратното упражнение кутията не се знае как ще се захване за шасито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбира се , че няма да стане "болт он" работата ...ако колата не е куатро не е особено трудно и прецизно захващането ....с направени на място по размер планки ще стои според мен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

ако не се лъжа ц4 имат 6-степенни кутии при дизеловия 2.5 и при големия 4.2 мотори,мисля ,че предавателното число не е същото като на 2.0 и ще има някои разминавания с очакванията ти.аз имам б4 1.6 ада авант,със сигурност кутията не е нейната,сега ще обясня защо.чел съм във форума теми на колеги със ада,при скорост около 100 км/ч на 5-та оборотите са около 3000 при седана ,при мене, аз съм със комби, на 4-та са 2800,на 5-та със около 120 км/ч са 2100,за да превключа от 3-та на 4-та ,трябва да я засиля  с около 90 за да поеме нормално.на 5-та е абсурд да я карам с 70 80 просто не е възможно,на бензин не се усеща толкова разликата между предавките но на газ си е доста фрапираща.предполагам ,че не са много кутийте които могат да се присадят  на 1.6ада- за това си мисля че ще си вкараш автогол може и да греша допитай се  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...