Jump to content

За светлините на задна скорост б3


unix

Recommended Posts

Здравейте проблема ми е следния като включа задна предавка и само ми премигват задните светлини и като давам газ светват и пусна ли газта гасят от къде може да ми е проблема за да си го поправя че е отвратително вечер 

Благодаря на всички които ще се опитат да ми помогнат 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип проблеми създават снопа с кабели който е на капак но така както обясняваш при тебе е по вероятно да е датчика на кутията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

м като цяло кабелите си личи че неса много пречупени (понеже са сменяни от предишния собственик ,и аз се съмнявам повече в датчика ,а може ли да ми кажете кой е точно датчика където със щекичето за маслото или другия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

При мен беше така отначало (преди 2 години) и после окончателно спря да свети. Оказа се че проблема ми е в датчика на задната скорост който се намира на скоростната кутия. За да си сигурен че е датчика а не кабелите , извади му буксата и я укъси. Като застанеш срещу двигателя, под него от дясно на скоростната кутия можеш да видиш буксата на датчика, от ляво на скоростната кутия е самия датчик(на много шибано място). Ако датчика ти е прецакан (тоест като укъсиш клемата на датчика и ти светне) , търси по моргите датчик ама искай да го видиш от къде го свалят за да имаш на представа къде е и как да подмениш твоя. Успех!

 

П.П. Спомням си тогава намерих някакви схеми на датчика от Руснаците (всичко имат тия пущини).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...