Jump to content

Светване на лампа за температура при ниски температури


stranger490

Recommended Posts

Колеги моето ауди е 1,9 ТДИ,110 К.С-8L,та при ниски температури,когато я паля за сутрин започва да свири зумер на таблото и да мига лампата за температурата  и след като поработи малко двигателя спира да мига,кажете какъв е проблема:)Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си количеството на антифриза. На мен преди 2 седмици така ми се случи 3 пъти подред за ден, погледнах казанчето и течноста беше 2 пръста под минимума, долях малко под макса и спря да се обажда.

П.С. На самото казанче имам датчик който следи за нивото на водата.

EDIT: Ако се окаже това, провери системата за течове да не се обажда пак занапред ;)

Редактирано от s.vidolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така!Смених антифриза ,количеството е до мах ,но......всяка сутрин/само сутрин/ зумера свири и лампата свети за 3-4 минути!После през целия ден няма проблем!Къде се намира този датчик колега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акумулатора ми е на няма и една година,купих го в края на миналия декември!Но мерси за отговора,ще пробвам с друг да видя как ще е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повярвай,това не е гаранция.Дизела в студа си иска доста ток.Подгрев и веднага въртене.В момента на студения старт,като направи един пад на напрежението и сигнализира по този начин.

Все пак не те ангажирвам с моето мнение.

Моята кола свтва тази лампа като намалее антифриза и като я лашна на някой завой си писва и свети. Щом само при студения старт свтва аз залагам на слаб акумулатор.

Редактирано от Petkovm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

долей малко над макса антифриз и няма да свири и светва при първо палене :) от студеното течността се свива и като поработи около 10 20 секунди и го завърти няма проблеми. Преди около 3 години и на мен ми беше станало така, но от както съм долял малко над макса няма проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...