Jump to content

Проблем с А4(Б5) 1.9 АФН автоматик


Bace00

Recommended Posts

Здравейте колеги! От скоро имам колата, за първи път карам автоматик (не съм търси съединитела засега :hilezh: ), но като карам с постоянна скорост около 70-80км/ч забелязвам един проблем, който ме дразни. Колата от време на време претриса, все едно минава през паваж....   Или пък все едно карам на висока предавка, но на ниски обороти. Това съм го забелязал при обороти от 1800 до 2000 ....  за по-високи не съм сигурен. Когато натисна да ускори не тресе.

 

Дайте някакви идеи. За момента няма как да я закача на VAG да видя за грешки.  Когато я купувах (в края на октомври) нямаше - тогава я водих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачих колата на комп, но не показа грешки. Имаше други които изчистихме, но те така или иначе нямаха общо с това.

Възможно ли е да тресе заради разбити носачи (от двете страни има за смяна, но това ще е след няколко дни)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм спец при Ауди, но при БМВ това е ХДП - хидродинамичен преобразувател.   За съжаление не е особено евтина част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

След смяна на носачите проблема си остана... 

Никой ли няма идея от какво може да е това претрисане?  Не знам дали е свързано, но забелязвам и че когато претресе стрелката на оборотите помръдва с едно деление нагоре (това го прави понякога и без да претриса, пак около 70-80 км/ч)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво по-точно да гледам там? И може ли да се разбере дали има проблем без да се разглобява нещо? Питам ги тези неща, за да знам какво да говоря с говоря с майсторчето в сервиза следващия път :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май без разглабяне няма как да се види,освен по симптоми,има по-добре запознати могат да изкажат мнение по проблема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затва описвам какво се случва, че разглабянето струва пари :)  

 

Днес коментирах с колега от форума... каза че може да е скоростна кутия :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...