Jump to content

шумен мотор


pendelvais

Recommended Posts

преди няколко дни си купих ауди а4 2006 автомат 7 скорости

мотора е по шумен от обикновеното и ми харчи според мен доста

на бордов изписва градско 14

а докато се прибирах след като я купух за 400 км при 120-130 скорост ми даде 8 разход

самия мотор сякаш трака не работи нормално

някой случайно да е имал такъв проблем и долу горе колко трябва да харчи тази кола

има ли връзка между по шумната работа на мотора и харченето на гориво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....отиваш в сервиз за преглед на механиката....лошо е , че се случва това и то след смяна на масло. Може старото да е било с добавка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като я купих не беше така след смяната на маслото почна да трака

 

Щом е станало след смяна на маслото  всичко е ясно! Колата италянка ли е? Да не се отчаяш обаче са те хлъзнали яко по бопслея. Била е наблъскана с добавки -типичен горублянски номер мотора най - вероятно е мор! Километрите 100% са х 3  Връзка м/у разхода и шума има разхода е 30% отгоре от нормалния. отивай да измериш компресия,налягане на нафтовата помпа и турбото,тест на дюзите,

Диагностиране по състав на

отработените газове

 

 Дано не ти се наложи основен ремонт на двигателя,ама май на там отиват нещата!    Как може да се провери дизел в полеви условя?По руския метод. Руснаците като купуват кола в Германия първо загряват двигателя после вадят пръчката на маслото и затапват с пръста. После мръсна газ 3 мин. и си гледа пръста ако е чист двигателя е здрава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ проверка на количеството картерни газове и всичко това ще ти  даде отговор коло е износен двигателя турбото и възловите агрегати в колата! до тогава само ще налучкваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре бе има тяга набира добре няма пушек отзад никакъв само това тракане работел малко по твърдо двигателя ми каза един

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Как разбра, че има тяга и набира? Карал ли си друг такъв двигател, за сравнение? Като надуе турбото се получава заблуждението, че колата дърпа здраво Но, всъщост ако и замериш времето от 0-100 ще разбереш , че има голяма рзлика от това, което дава производителя за този мотор примерно. Разхода ти е доста. висок! Това ,че не пуши не е гаранция, че не гори масло здраво.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При дизелите разлика в тягата почти не се усеща, не е задължително и да пуши повече за да е издухал мотора.

Отиди и направи описаните от колегите процедури, и ще се изясни ситуацията, може и да е центровка или нащо дребно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм ауди а4 2002 дизел и туран пак дизел автомат и долу горе имам представа как вървят ама това нещо не трака като тях ох дано да не е някое сериозно нещо

Как може да ги магерят толкова и защо няма опция да я върнеш при такъв случай майкаму и държава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера ми отвориха двигателя вътре казаха че всичко е наред имало малко износване но това било нормално

направиха и центровка на дюзите или нещо подобно и се оправи колата но сутринта като я запалих пак същия проблем нямах време да я загрея да видя дали като вдигне градуси ще се оправи

 

 



и възможно ли е бордовия компютър да лъже в разхода на гориво

на празен ход като спра на сфетофар ми дава разход 12.00 и не мърда от това число

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...