Jump to content

странен шум в колоните при запален мотор


audi A3 200+

Recommended Posts

Здравейте колеги, като е запалена колата и се чува странен шум в колоните при пуснато CD , и това само при работещ двигател и при подаване на газ се усилва звука, някой да изкаже мнение по проблема, питах тук и там, и ми казаха че можело да е от динамото. Някой да е чувал за подобен случай ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлолагам, че звука е пищящ с много висока честота и като се вдигат оборотите става още по високочестотен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съответно да попитам слагал ли си сам усилвател? И какво е разстоянието между усилвателя и акумулатора? Ако не си пипал ти нищо, незнам какъв е проблема, но ако си, се чува така наречения "шум от двигателя".

Пс - под "какво е разстоянието" имам предвид колко е дълъг кабела...

Sent from my Galaxy Note 10.1 using Tapatalk

Редактирано от Creative89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ли е било винаги или е започнало отскоро? Ако е била винаги, можеш да пробваш да смениш захранващия кабел с по-дебел и по-дълъг и да го наместиш някак. Да отбележа, че ако е намотан на топка, ако ще и 10 метра да е пак ще е същото. На S8-цата на един приятел си играхме така цял ден разглобяване и сглобяване, защото акумулатора е в багажника и го прекарахме през купето напред и после назад пак (ебаси идиотщината с две думи) и пищенето изчезна напълно. Даже незнам на какво се дължи това, но така ме посъветва мой приятел аудио техник и електричар и то взе, че се получи...

Ако искаш изчакай и някои друг да даде мнение, знаеш ли, може да греша.

Sent from my Galaxy Note 10.1 using Tapatalk

Редактирано от Creative89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами захранващия кабел е 10 квадрата, комплекти където ги продават по аудио магазините, силиконов е, гледах ама не видях никъде да има навито, и се заслушах одеве че и като е само на СД и пак се чува лек шум, и си мислех да не е нещо СД-то да е свързано грешно ама отворих и видях че всичко е ОК, странна работа, но при запален мотор е нещо ужасно  :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тогава почни по метода на изключване. Вземи от някой познат друг плеър, после пробвай да смениш усилвателя за проба. Ако във всички конфигурации пищи, по-добре смени кабела. Дори да не е специализиран кабел, пробвай с някъв кабел просто за тест дали има промяна. Провери къде е хваната масата, и дали контактува добре. Друга идея не ми идва честно казано.

Sent from my Galaxy Note 10.1 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами освен така да пробвам :)



но има и друго, че само като е на контакт тогава ми бачка стъпалото, да не е нещо там проблема, ся се сетих :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мене е съща та работа  със и без стъпало даже самия плафон като гасне се чува нямам си на идея от какво е но свикнах махнах оригиналното радио сега сам с pioneer пак същия филм не мисля че е нещо ор радио или стъпало съмняваме да не е нещо от антената или лош минус или ддз ... Ходи при някои които се занимава с монтаж на музика би трябвало да ти реши проблема успех 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какъв плеър си? Почти всички афтърмаркет плеъри са с remote и като се пусне плеъра тогава тръгва и усилвателя. Няма нищо общо с контактния ключ. Имаш постоянен плюс от акумулатора и стартов remote от цд-то. Тоест като дадеш на контакт му подава втори плюс и пали усилвателя. Виш къде е хваната маса и пробвай да го размърдаш, може да е клеасало и да не контактува добре....?!

Sent from my Galaxy Note 10.1 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

пайнер е СД-то ми, но и плафона ми се чува като гасне, както каза колегата по горе, първото което направих е масата да погледна, но всичко е наред, даже са по сигурно го зачистих със шкурка и пак същата работа :)

Редактирано от audi A3 200+
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами...незнам колега. Ако ти се занимава пробвай с друг кабел. Или просто питай някой дето се занимава с тоци. Аз питах моя човек, и той ми каза че ако не се оправи от кабела, значи трябва да се погледне, не може да каже така. Разбирасе не си длъжен да ме слушаш.... :)

Sent from my Galaxy Note 10.1 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...