Jump to content

Проблем с дренажи на А8/С8 Д3


4oroi40

Recommended Posts

Здравейте колеги! 

 

Искам да споделя с вас, преживяванията си от предните две седмици и да ви обърна внимание ако не знаете за проблемните дренажи на тази кола. Става въпрос за тези дренажи, които са под предното стъкло под кутията на парното и в последствие се оказа, че и тези на климатика за запушени!!! Историята започна с големите дъждове преди две седмици, и първият симптом беше, че ми изчезна кейлеса. Карах така два дни докато и като ми остана време, направих една диагностика и се оказа проблем в модула на кейлеса. И на другия ден си записах час да я прегледат по обстойно. Вечерта се прибрах и на сутринта слизам долу в гаража( подземен ) и няма палене. Колата не дава на контакт и ми глътна ключа и не го пуска. Викнах някаква случайна пътна помощ (което беше грешка ) като дойде човека му стана лошо, като то видя от къде трябва да измъкне колата и като видя каква е точно колата и си тръгна. След това взех другата кола и реших, че сам ще си я извадя от гаража с дърпане. С помощта на приятел освободих от P на N и си помислих Готово!!! Но не, беше само 11:30 и деня едва сега започваше.  Колата си беше помислила, че се опитвам да я открадна, беше пуснала ръчната спирачка и не помръдваше. След няколко телефонни разговора реших, че сам ще се оправям и облякох работния гашеризон. След 2 часа и много псуване, освободих ръчната, издърпах колата от първия път ( още се чудя как стана ) и един приятел дойде с пътна помощ и си казвам този път готово. Но познайте пак се зарадва рано. Колата се оказа дълга и за 5 см. не стана на камиончето. като се опитвахме да я свалим се закачи и трябваше да подлагаме дъски под гимите за да я свалим от камиона.и така още един час. Свалихме я без щети :) и се обадих на СБА. Дойде човека и ме пита къде е собственика, аз целия изцапан с гащеризон му казвам,  че съм аз и той с недоверие, няколко пъти ме пита дали съм сигурен че съм аз и ми иска талон и лична карта, направо паднах и както бях вече много изнервен доста се разфучах. Така след кратък  спор и качване на колата в 19:10 пристигнах в сервиза и оставих колата да я оправят След два дни ми се обадиха и ми казаха, че въпросните дренажи са се запушили, като е валяло като изведро, водата е минала през клапите на парното при въздушния филтър и оттам в краката на водача и е прецакала компа които дава контакт,отговаря за кейлеса и още няколко неща. Сега чакам нов комп и утре ще трябва да е готова. 

 

Клапите:

 

post-3046-0-00328200-1401365351_thumb.jp

 

post-3046-0-10854500-1401365365_thumb.jp

 

Компа:

 

post-3046-0-18007100-1401365383_thumb.jp

 

 

Колеги, за да избегнете моите глафоболия си направете профилактика на дренажите под кутията за парното, на климатика и тези на шибидаха. От всички тези места може да влезне вода в купето и да ви се случи нещо подобно. Най- добре тези под кутията на парното ги изскубнете, защото те са най- проблемните!!!

 

Дано съм ви бил полезен и много безаварийни километри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...