Jump to content

A3 1.9 TDI 110 проблем с оборотите


svetlinm5

Recommended Posts

проблем с оборотите, тресене на двигателя

здравеите днес си взех audi A3 1.9 TDI 110 имям проблем с оборотите при студена или топла кола няма значение оборотите играят и двигателя започва да се тресе и като подам леко газ се оправя за малко някой пат и за много но след трагване и спиране пак го прави това някой да има следния проблем или да знае от какво може да е много ще сам ви благодарен ако може някой да ми помогне защото не сам в българия а тук майторите са доста скапи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е 97-98 набор може да имаш стария вариант ГНП, който е с едно магнитче, за да обира частици в горивото. Това магнитче се саморазпада с времето и попада в бобината, която ебава работата на ГНПто, ЕКУ-то се опитва да компенсира и става един малък ужас. Не мога да ти кажа дали точно това ГНП се слага на 110к.с. двигатели - аз имах такъв случай на 90к.с. AGR двигател. Провери въпросът, защото аз го докарах до спукана ролка на ангренажа и съм стигнал на косъм до сервиза. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каза ми че е от демпферния маховик защото като натисна съединитела спира да се тресе и се оправят оборотите



а някой може ли да ми каже кой от тия кодове е за моя мотор Fits Engine Codes: AGR, ALH, ATD, AXR, AHF, ASV

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ASV & AHF са 110-коньовите мотори, вграждани в A3 8L. Поне аз не знам за други. Колкото до твоя - за по-сигурно си провери в големия талон, там трябва да го пише. Иначе номерът се намира набит върху метала на снадката между скоростна кутия и двигател. :)

Редактирано от darknessevil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно с английски талон сам a  там не виждам да да го пише 



http://www.ebay.co.uk/itm/AUDI-A3-1-9-TDI-SOLID-FLYWHEEL-CLUTCH-KIT-VALEO-110-AGR-AHF-ASV-EBJ-97-00-/400394819894?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Cars+Year%3A1999%7CCar+Make%3AAudi%7CCars+Type%3A1.9+TDI%7CModel%3AA3&hash=item5d39641936

 

 

това предполагам ще стане на мойта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами така, както е описано - предполагам да. Но би било добре да има каталожен номер, за да се сравни с ЕТКА и т.н. Доста оферта изглежда, като се има предвид, че тук такива комплекти са около 800 лева или поне на толкова ги гледах : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте и от мен колеги. И аз имам проблеми с оборотите. Като я запаля студена играят падат вдигат се , на моменти даже ми е гасняла на някой светофар и после мъка с паленето. Въртене яко и като напомпя гаста пали и даже ми е пискал компа със светеща лампа червена за маслото.. като загрее ,няма никакъв проблем с обороти ,палене и вървене. Всичко е сменяно преди 4000км. Масло има не е мръднало,не пуши върви си нормално.. какво и става незнам. Моля ви споделете мнение. Ауди А3 8L 1.9тди 74kw 105hp 2002г

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих при 2ма различни майстори да и сложат компа и при двамата никаква грешка . Казват ми всичко е наред..а сега де. Все пак благодаря ти колега , ще сменя температурния датчик. Каде да го търся ако не е тайна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...