Jump to content

Лампата на подгряващите свещи мига.


sgradev

Recommended Posts

Здравейте,

 

Става въпрос за Ауди А4 Б6, 1.9TDI 131 к.с. мотор. Вчера ми смениха стоп машинката и 5-10 мин след това започна да ми мига лампата за подгревните свещи.

 

Някакви идей от какво може да е ?

 

Благодаря за отговорите!

 

Хубав ден на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не съм много запознат, но те свързани ли са по някакъв начин?

 

Понеже се обадих на майстора ми и той ми каза, че най-вероятно е заминала, някоя подгревна свещ?

Редактирано от sgradev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампата индикира наличие на проблем. Същият най-вероятно е записан като грешка и може да бъде прочетен. Проблем със стоп машинка записва грешка и лампата свети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

Благодаря, за отговора така или иначе днес ще ходя пак и ще я прочетем грешката.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже се обадих на майстора ми и той ми каза, че най-вероятно е заминала, някоя подгревна свещ?

Смени си майстора,и си вземи оригинална стоп-машинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

По принцип ми е роднина и до сега не съм имал проблеми от негови ремонти.

До колкото знам работи с autohit и от там купуваме части каквито излязат според талона на колата.

Ако знаеш каква марка трябва да е стоп-машинката ми кажи и като се прибера ще проверя.

Благодаря за отговора!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не им знам марките.99% ти мигат подгревите от стоп-машинка.Или не е настроена добре,или е кофти партида.

Лампата свети като (чек) лампа,а не за изгоряла свещ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега направи диагностика.При мен като беше прецакана стоп машинката ми светеха абс и есп и мигаше лампата за подгрева.Провери дали имаш стопове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, миналата година си подмених стоп-машинката поради факта, че ми правеше 200 мили ампера консумация при заключена кола. Не мога да си представя мигане на лампата за подгрев на свещи да има каквато и да била връзка със стоп-машинката.

Проблема със сигурност е друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Вчера отидох и сменихме с друга стоп-машинка понеже тази беше дефектна. За сега всичко се оправи.

 

AUDI A6 S-line

И при мен беше така мигаха ABS и ESP и сменихме стоп-машинка. 10 - 15 мин след подмяната започна да ми мига лампата за подгрева.

Като прочетох разни неща установих, че машинката има 4 крачета - 2 са за стоповете и 2 са за компютъра и тия за компютъра дават грешни стойности на компютъра и той ги интерпретира като проблем в подгрева.

В последствие и майсторът така ми го обясни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече беше отбелязано лампата индикира подгряване при самото палене и то при температури под 5 градуса.

Светенето при палене над 5 градуса също не означава че подгрява (ако не светка при даване на контакт означава други неща). Всякакво мигане на лампата след първоначалното палене е индикация че има някакъв проблем, който е записан като грешка и следва да бъде прочетенa каква е тя.

Съответно мигането на лампата не означава нищо свързано с подгряването, а check engine.

Редактирано от nicoldy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...