Jump to content

Датчик масло


SBYDev

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Възникна поне за мен странен проблем с моето 8p 2.0 дизел. На всеки 100км ми се включва датчика за ниско ниво на маслото. Когато проверя нивото на щеката е малко под максимума. Проверяваха за грешки и няма такива. Въпроса ми е може ли да е от кофти масло или датчика е за смяна и какво масло препоръчвате за този двигател както и ако имате опит с този датчик какъв препоръчвате? Пропуснах да спомена, че е 140 коня (ако е от значение).

Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жълта или червена лампа за масло ти светва? Почни от смяна на датчика, но все пак е от значение точно каква е грешката (трябва да разчетете паметта докато индикацията е още на дисплея, т.е. преди да изгасиш двигателя).

Не може да е от кофти масло. Ползвай такова, което отговаря на VAG нормата за твоя мотор (виж си инструкцията на автомобила).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Жълта лампа светва и при атваряне на капачката изчезва след 100км идва отново. Благодаря за съвета следващият път като светне ще я закача веднага да видя какво точно изписва и най-вероятно другата седмица ще сменя и датчика.

Жълта или червена лампа за масло ти светва? Почни от смяна на датчика, но все пак е от значение точно каква е грешката (трябва да разчетете паметта докато индикацията е още на дисплея, т.е. преди да изгасиш двигателя).

Не може да е от кофти масло. Ползвай такова, което отговаря на VAG нормата за твоя мотор (виж си инструкцията на автомобила).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...