Jump to content

Ауди А3 мига лампата за подгрев свещите


audi33!

Recommended Posts

Здравейте колеги , Проблема ми е следния колата малко затъна в снега и след голямо боксуване и даване на много гас почна да ми мига лампата за подгряването на свещите. Колата си беше загряла на 90 градуса иначе.Пали си без проблеми при студен старт и си върви нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Hi, usually a faulty brake pedal switch will cause the glow plug light to flash, scanning with vcds would confirm it.

Това е от друг Ауди форум, в който симптомите са същите. Отговорът - развалена стоп машинка. Все пак закачи колата на компютър - останалото е само гадаене. Ако си ритал здраво спирачката докато си се опитвал да излезеш от снега може да си счупил стоп машинката, може да и е дошло времето или просто да е лоша връзката. Отново - не рискувай със смяна на машинка веднага, а я диагностицирай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е от друг Ауди форум, в който симптомите са същите. Отговорът - развалена стоп машинка. Все пак закачи колата на компютър - останалото е само гадаене. Ако си ритал здраво спирачката докато си се опитвал да излезеш от снега може да си счупил стоп машинката, може да и е дошло времето или просто да е лоша връзката. Отново - не рискувай със смяна на машинка веднага, а я диагностицирай.

мерси колега ама стоп машинката има ли нещо общо с това то не трябва ли ако тя е разбалена да не ми светат и стоповете отзад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В темата на английски се споменава, че премигват в различни случаи и се ползват за индикация на повече от един проблем - като са прецакани свещите, цялата верига, стоп машинката, инжекторите и т.н. Знам ли, може би за да нямаш 300 лампи за различни неща в колата?  :hilezh: Щом светят, значи има проблем и или я караш в сервиз или четеш грешките и ремонтираш (второто за предпочитане, по възможност е последващият ремонт). Няма нужда обаче от излишни обяснения какво и защо. Най-лесния начин да провериш стоп машинката - един натиска спирачката, другия гледа дали стоповете светят. Четох че прави това дори ако имаш изгоряла крушка. Ако си светят нормално - диагностика, за да спрем да налучкваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че трябва да се прочете каква грешка е записана точно, е ясно. Също е ясно, че тази лампа свети при един куп проблеми по колата.

Ама бихте ли споделили къде точно видяхте, че свети и при проблем със свещите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като казвам свещи имам в предвид подгревните, все пак за дизел говорим в случая. Не сме се разбрали явно, колега, трябваше да уточня.
Ето още от темата на английски, в която се разяснява в какви случаи още се индикира с мигане на лампата за подгревни свещи, които по-рано изброих:
Ще чакаме колегата да пусне един лог от проверката или да каже какво се е случило.
 

 

Flashing "glow plug" light does not necessarily mean a glow plug/circuit fault,they come on as said above for brake light switch or all bulbs off,or for injector faults etc....
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че говорим за подгревни свещи...

При мен лампата не даваше никаква индикация при 3 изгорели свещи. Също така според ЕЛСА, доколкото съм чел из нея за разни модели, също не дава индикация точно  за свещите.  Та за това се питах дали сте сигурни че при този модел и година свети и за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята A3-ка фейс 2001 също не ми светеше, светеше си както нормално при подгрев, а ми бяха изгорели всичките свещи. До сега не съм намерил отговор каква е разликата и защо при някои свети, а при други не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...