Jump to content

Постоянно запушва ускорителната помпа


Goshkata

Recommended Posts

Здравейте, карам ауди 80 б3 1.8 карбуратор сф мотор с ръчен смукач, значи колата я взех преди около година и половина и тогава се караше само на газ. Аз обаче реших, че искам да видя как работи на бензин. Смениха ми част от гарнитурите в карбуратора защото протече когато включих за пръв път на бензин, обаче в движение забелязах, че не върви добре, като подам газ мъчи се и изведнъж поема. Ходих в един сервиз, оказа се запушена ускорителна помпа (тогава карах само на бензин защото ми се беше прецакал изпарителя). Човека я оправи и колата вървеше както никога, даже бях решил изобщо да не я пускам пак на газ, но минаха 3-4 дена и отново се запуши. Смених изпарителя пак почнах да карам на газ, след време реших отново да отпуша тая помпа, пак вървеше добре и като включих на газ макар и за кратко после като върнах на бензин и отново същата история. Чистих няколко пъти карбуратора със спрей, но нищо. Пробвах и да сложа второ горивно филтърче, точно преди карбуратора, отново се запушва. Даже и само на бензин да карам без да включвам газ, издържа макс 2 седмици и пак запушва.Просто не искам да карам много на газ, само из града, затова държа да си работи добре и на бензин. Също искам да добавя, че не карам с някакъв ептен скапан бензин, който да запушва, зареждам си от екото.  Какво ще ме посъветвате, има ли как да се отпуши веднъж за винаги или просто няма да стане.

Редактирано от Goshkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...