Jump to content

Кодовете на климатроника


Toshko

Recommended Posts

Здравейте колеги,

От 1-2 часа търся и чета какво ли не за климатрониците, но така и не си отговорих на въпроса. А именно - защо моят климатроник се държи доста странно спрямо описанието, когато го вкарам в диагностичен режим. Вчера го пробвах и след задържане на клавишите изкарваше само нули. Днес на левият ми дисплей пише 17, на десния 04. Имам си разпечатка на кодовете в колата и гледах, умувах, блъсках си главата, но така и не разбрах какво иска да ми каже климатроникът.

Друго което ми направи впечатление е, че каналите от описанието не съответстват при мен. Специално това за скоростта в описанието е на 17-ти канал, при мен май излизаше май на 18...не съм сигурен точно на кой е, но 100% не е на 17-ти. Също така немога да изкарам оборотите на двигателя и каналите са ми повече от 61.

Моля дайте акъл как да си разчитам грешките, кодовете и каквото още е нужно. Да не би да пропускам някоя тънкост?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега виж подписа на RossN - там има линкове към доста литература, като мисля че единия е точно за всички клавишни комбинации на климатроника.Ако не откриеш, мисля, че го имам разпечатано, но е в колата и не съм сигурен, та ако се наложи мога да ти го сканирам.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един PDF дигитален и разпечатен, вчера от форума намерих човек който го е превел този текст и го имам на български, отделно видях същото на руски и английски. Обаче си мисля, че каналите не съответстват на моя климатроник, а кодът за грешката не знам как да го разчета т.е. къде да гледам в документацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един PDF дигитален и разпечатен, вчера от форума намерих човек който го е превел този текст и го имам на български, отделно видях същото на руски и английски. Обаче си мисля, че каналите не съответстват на моя климатроник, а кодът за грешката не знам как да го разчета т.е. къде да гледам в документацията.

Не съответсват защото тези кодове са за климатроник от 92-96 година за 100,а6,а4 :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D

Не съответсват защото тези кодове са за климатроник от 92-97 година за 100,а6,а4 :bia:

КЛИМАТРОНИК

Достъп до бордовите диагностични кодове

Модели В4, 100, А4, А6 до 1997г.

:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега сега ще ти напища на български точнио как се проверява климатроника и какво означават кодовете и грешките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тя и моята е 1997, но то тогава нали е преходна година и моята е от по-новите. Поне задницата и е променена, за другото не знам различава ли от по-старите.

А от къде да намеря документация за моя климатроник?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тя и моята е 1997, но то тогава нали е преходна година и моята е от по-новите. Поне задницата и е променена, за другото не знам различава ли от по-старите.

Със сигурност има разлика,защо иначе ще пише до 97 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...