Jump to content

Проблеми с хидравликата на В3


S.Stoya

Recommended Posts

Колеги смених две помпи втора употреба, и двете дадоха фира! И на края си купих чисто нова. Качих я, обаче помпата почна да вие :wacko:  и волана е тежък. След малко каране с идея да се обезвъздуши забелязах, че капе масло от входящия маркуч. И затова смених дифтунгите с нови, обаче пак капе, изглежда проблема е в накрайника на маркуча.

   Въпроса ми е от кои модели коли освен от Ауди B3 и B4 става този маркуч, за да имам голям диапазон за търсене на по здрав (понеже новия струва повече от помпата).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има майстори, които ще ти рециклират (на практика ще ти направят нов маркуч), с който ще си решиш проблема.

Ако "входящ" маркуч е това, което си мисля (от помпата към рейката), на мен преди месец-два ми прокапа (направо си текна) точно от накрайниците (там, където има нещо като запресовка).

При мен се сваля много гадно (40 лева взе майстора за сваляне и качване) откъм рейката, защото е наврян на много трудно достъпно място зад серво помпата.

Гледам, че си от София - майсторът, който изработи новия маркуч, се намира в началото на Орландовци откъм Балканстар. Лесен е за намиране - от Балкан Стар тръгваш по Първа Българска посока Орландовци. На 200 метра от кръстовището има прелез, подминаваш го, веднага вдясно, след това уличката веднага вляво - едно магазинче/гаражче е, пише "хидравлични маркучи", ако не се лъжа.

Особеността е, че трябва да му се занесе свален - май не се навива да го сваля той от колата, особно ако е трудно достъпен.

На мен ми взе 30 лева за новия маркуч и към момента нямам оплаквания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен тече другия входящия от казанчето към помпата, другия го играх вече преди 2 години. А и то проблема е че има изкривяване в основата където стената на накрайника ляга на дифтунгата и помпата.

Поръчах маркуч от мега партс, дано стане номера че ми писна...

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених маркуча но пак вие. Изглежда съм случил на дефектна помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ITN е марката на помпата, вчера я свалих и днес ще я връщам. Тя изглежда си е бая дефектна защото има луфт надлъжно по оста.
Сега съм фитнес на колела.


Иначе помпата я купих за 100лв с намаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...