Jump to content

Теч от скоростната кутия.


drbrcho

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

 

Притежател съм на Audi А3 1.8 1998 AGN.

 

Скоростната кутия тече от както съм собственик на автомобила и не мога да разреша проблема.

1.Когато я закупих от предишният собственик имаше проблем при включване на първа и задна (стържене).

2.Долях точното количество и масло описано в AutoData.

3.Интересното беше след като долях масло (включването на първа/втора стана изключително трудно).

4.След известно време след като част от маслото изтече (съдя по факта, че отново имам проблем с първа/задна) се върнах в 1-ва точка отново.

5.Сменил съм също дясната семеринга ( тъй като изглеждаше, че също има теч от нея), сменил съм гарнитурата на капака тъй като и там имаше теч или поне така изглеждаше.

 

Надявам се да имате някъкви идеи/съвети.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Проблемът е решен.

Скоростната кутия имаше малка пукнатина от страната на лявата полуоска, която беше трудно забележима :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цепнатината не беше толкова фрапантна(явно предишни майстори са натискали с нещо да извадят полуоската и беше леко пукната, но достатъчно при движение да хвърля масло от там) за да сменям кутията. Мислех да потърся начин при който да се завари но тъй като ми се видя доста работа(нямах възможност да свалям кутия) реших просто да я залепя с лепило за метал. От тогава до сега нямам никакъв проблем (без течове). :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...