Jump to content

Ауди А6 Авант 2.8 quattro - проблем със задната чистачка и датчика на АБС-а


stefito

Recommended Posts

Здравейте колеги,

карам от 3 месеца  Ауди А6 Avant C5 - 2.8 Quattro.

Изчетох всички теми свързани с пръскалката на задната чистачка, която при мен е прецакана, 

и като пръскам тече върху моторчето и изгаря бушона. Не съм разглабял механизма все още.

Проверявах за комплект и той струва 100лв. Не съм сигурен дали ще мога да разглобя чистачката и механизма сам, без да

им последствия от това. Моля за съвет, или майстор, който да не взима скъпо и може да отстрани проблема, защото ако 

трябва да дам 100 лева, предпочитам да си карам колата така.

 

Вторият проблем, който имам е, че ми светят лампичките за АБС и ЕСП, когато мина през по голяма дупка.

Закачиха ми колата на диагностика и ми казаха, че датчика отзад от дясно(зад пасажера) ми е прецаканаи трябва да се смени.

Пробваха да го махнат, обаче е клеасал и неще да се отвърти, предполагам само с чупене ще може да се махне.

Проверих за датчика и ми казаха 50лв, за него. Моля за съвет за това, дали да взема втора ръка или нов? Също така и от къде?

 

Колеги ако имате идея как да се справя с тези два досадни проблема, моля споделете, четох из темите във форума и за двата проблема,

обаче съм много убъркан. Моля за помощ.

Благодаря ви. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По първия проблем, и аз го имах същия. Имаш скъсана тръбичка в пръскалката. Най евтино втора употреба само тръбичка. .

Редактирано от zorbata 32
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

А от къде мога да си купя такава тръбичка?

Благодаря.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По втория проблем: Дано проблема да е в датчика. Аз имах проблем с електронния блок на ABSа. Оправих го и карах около 6 м. без проблеми. След това ми светна лампата за ABS. Закачих я на комп и показа, че проблема е в датчика на предно ляво колело. Аз обаче се усъмних и мислех, че проблема е пак от модула. Отидох при майстора, той ми каза малко вероятно, по скоро е датчика, пробвай с друг. Един приятел има магазин за авточасти, взех нов датчик сложих го и пак същия проблем. Върнах датчика и си сложих стария. Занесох модула на майстора, той го отвори и вика няма проблем в него. Пълен шах. Аз обаче бях убеден, че проблема е в модула. Занесох го на друг майстор да го погледне и той се усъмни в една нишка, че е скъсана (много са тънки, като косъм). След това замерих съпротивлението, което дава датчика на предно ляво колело (по спомен беше около 1200 в етка има данни колко трябва да е и на кой пин се мери). Премерих и на предно дясно също показваше толкова. Вече беше 100 % сигурно, че проблема е в модула. Пак при майстора викам му проблема е в модула (намръщи се) погледна го и вика "Има тука една нишка в която се съмнявам". Запои я и всичко е наред вече 1 месец. Така че препоръчвам ти да замериш съпротивлението на датчика на буксата, която влиза в ABS модула. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...