Jump to content

вибрации при ускорение afn


manchi1981

Recommended Posts

Колеги купих си наскоро А4 ТДИ АФН куатро 98г  Имам следния проблем при ускорение между 1600 и 1800 оборота се получават вибрации които изчезват като достигне 2000 2100 оборота .Проверени са тампоните,вътрешни карета и маховик всичко е наред с тях  а и колата ми е доста мудна до 2000 оборота  а ми правиха проверка с VCDS и ми казаха цхе всичко си работи нормално  .........Някой да е имал тези проблеми ? Кажете ми как да я тествам за да открия проблема с вибрациите  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да е на ред и да е доста мудна. На първо време оправи колата да тръгне както трябва пък вибрацийте после.

В какво се състоя тая проверка която ти направиха? Маховика как установихте че е добре? Карданен вал и лагер проверени ли са? Мека връзка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

меката връзка е нова  висящия лагер е като нов? Маховика го проверяваха по следния начин ,караха ме на 5-та с 1000 оборота да подавам рязко газ  дали ще има тресене  но няма  както и никакви шумове на тихи обороти от него плавно тръгва общо взето признаци за разбит маховик няма  Днес ще взема да сменя всичките маркучи на вакумите  да видим дали поне пъргавината ще се оправи ,колата не харчи грам масло а от както съм я взел минах 3000 кил 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

клега оправи ли клата откри ли проблма 4е и ас имам кофти проблем с вибрации 

на всока предавка с ниска скорост 60км като подам гаѕ по4ва да тресе-вибрира кам 90 се оправа 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...