Jump to content

1,9 AFN 98 г. Продължително въртене дори при топъл ДВГ


tedoto90

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

 

Историята на проблема е много голяма, и съм като в лабиринт в момента, защото не знам накъде да се ориентирам вече за да реша проблема веднъж завинаги: В началото имах проблем с демпферна шайба, случи се много неприятна случка, като болтовете държащи шайбата се скъсаха, и се наложи смяна на зъбно колело + болт и демп.шайба. Челото на вала за щастие беше непокътнато... Както и да е, след смяната направих зацепване наново по белези на разпр. вал и маховик както и на помпата. Запали от четвърт оборот, дори бих казал много по-бързо от преди. Оказа се, че тайминга беше много нисък и преместих помпата в предварение, като в момента е между синя и зелена линия. Преди тези "упражнения" със смяната на консумативите имаше проблем, най-вече изразяващ се на 5-та скорост след 3000 оборота. Колата забива за момент и се оправя, независимо дали е на баир или не. Проблема така и не изчезна, дори като подмених горе споменатите части. Сега от известно време се появиха нови много по-лоши аномалии. Пали изключително трудно и при студен и при топъл двигател (проверявал съм свещите една по една), работи много неравномерно сякаш на по-малко цилиндри. Колата да отбележа е 110 к.с + чип. Не бях сменял разпръсквачи след поставянето на чипа и карах със старите, та реших да взема по-големи 0.216. Проблема си остана като сякаш пали още по-трудно и неравномерната работа на двигателя е дори малко по-влошена. Накъде да се ориентирам, защото това ме побърква, нямам записани грешки на VAG-COM, преди центровката се появяваше грешка - 00550 - Start of Injection Regulation 17-10 Control Difference - Intermitent. Но след центровката изчезна тази грешка. Моля за съвет, ще съм много благодарен.  

Редактирано от tedoto90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...