Jump to content

Въпрос за премахването на картерна вентилация и evap системата


Gnaks

Recommended Posts

Колеги,искам да попитам за "нещо" което не знам точно как се нарича.Някакво електромоторче което нагнетява въздух от някакъв клапан към смукателния колектор,а също така има и изход от филтърната кутия.Самото моторче се намира точно под/зад кондензатора на климатика или горе долу под филтърната кутия по рога.Има някакъв клапан който се намира отзад на главата.Та питането ми е може ли да се премахне тази "система" и да се запуши този клапан с една планка за да не цапа смукателния колектор.На моята предишна кола с APU код на мотора го нямаше това цялато нещо и беше с една ламбда сонда.Това ауди сега е на сестра ми ,но е с код ANB и има 2 ламбда сонди и тази система.Та понеже я обслужвам сега и свалих турбото за рециклаж,искам и да премахна картерната вентилация и тази "щуротия",но се притеснявам да не светне после чек-а...Другия ми въпрос е как премахна картерната вентилация?Смисъл такъв-махнал съм всичко от нея и съм запушил всички отвори където минава.Обаче от блока е много голям отвора и не знам как да се вържа от блока с маркуч и да го изведа назад,ако може дайте някаква идея.Пластмасата която се слага на блока със зелена скоба се рони и не става за нищо...

Благодаря!

п.п. Сега прочетох по обстойно мисля че става дума за някаква "secondary air injection system" ама знам ли...

Редактирано от Gnaks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По съвет на Колега от форума,няма да махам нито помпата нито картерната вентилация,поръчах счупените и изгорели елементи и маркучи от нея и ще я възстановя.

Темата е за  триене...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...