Jump to content

Теч на масло по картера


krasss73

Recommended Posts

Здравейте колеги.Преди седмица колата изпищя, че няма масло, долях и лампичката изгасна.Закарах я на майстор, картера беше в масло целия.Измих я отдолу на автомивка и пак я закарах в сервиза.Качиха я на канал работи си така 10-15 мин и човека каза, че (не разбирам много) било от някакъв О-пръстен мисля, че (от една тръбичка отиваща към картера).Оставих колата той е сменил този О-пръстен,дифтунга и налял ново масло, отделно каза, че е направил нова резба на пробката от долу за маслото защото миналата година когато купувах колата и сменях консумативи тия които са ми сменяли маслото били развалили резбата.Каза да я карам така седмица и да отида пак.Вдигна я на подемника и на картера от зад (погледнато от долу под колата) имаше пак масло, но той каза да съм спокоен защото било от някакви маслени изпарения.Та въпроса ми е трябва ли да се безпокоя и да я карам пак на сервиз?

Редактирано от krasss73
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клапан картерна вентилация. Има 2 опръстена ,но клапан струва 125лв. Самоте о пръстени са около 20лв. Говоря ти за бензинов двигател за дизел ,трябва да погледна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам нз. Но този клапан ако се запуши дросела започва да смуче масло доста Cтабилно :D И тогава разхода на масло става доста голям. На бензиновия двигател 90% е от там теча за който говориш.

Редактирано от kenwood2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Тоя от сервиза каза, че няма да гълта масло, пък да видим.До сега една седмица нивото си е както трябва, по средата на щеката.Ще продължа да го меря и ако почне да пада ще отида пак.А тия маслени изпарения за които говореше той...хм.Благодаря ти за отговорите 

Редактирано от krasss73
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колеги, да не отварям нова тема искам да задам един може би глупав въпрос.Как си измервате маслото със щеката?Меря и вадя на едно мерене поне 10-ина пъти.Веднъж показва на минимума, друг път по средата, трети път на макс.Колата е стояла цяла нощ и не мога да измеря това масло като хората, така съм се побъркал по това масло, че няма на къде.Мисля си, понеже нашите щеки не са от горе на двигателя като на нормалните коли, че в тръбичката където минава щеката задържа масло.Как се справяте с това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се опитваш да измериш с щеката която е отпред на малкия капак забрави. Отиди в ауди и си купи метална щека за под голямия капак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Преди 13 часа, aiskrov написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Колега както си писал двигателя е АUA. Този двигател се слага на шкода фабия, фолцваген, сеат. Аз си направих сам от многожилен проводник. ако ти е интересно мога да я снимам.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.07.2016 г. at 9:23, kenwood2 написа:

Ако се опитваш да измериш с щеката която е отпред на малкия капак забрави. Отиди в ауди и си купи метална щека за под голямия капак.

Добре де, къде се слага таза метална щека под големия капак? До колкото виждам няма място като на другите коли

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това е моята самоделна щека. Размерите накрая са за двигател АУА 1,4 16В. Оранжевия накрайник го купих от магазина и е за шкода.20160815_213647.jpg20160815_213508.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...