Jump to content

Front Headlight Leveling Sensor


S.Peev

Recommended Posts

Здравейте,

 

Откакто си взех колата миналото лято, бях сигурен, че нещо не е наред с фаровете, тъй като винаги си стояха забити надолу. Пробвах не веднъж да ги настроя ръчно с лимитите, но самонастройката при всяко палене си ги връщаше долу - изключително неприятно при висока скорост през нощта, не веднъж се "изциклих" на магистралата Бургас - София.. Днес най накрая разбрах какъв е проблема, след като предния датчик за натовареност на колата(явно) напълно сдаде багажа, като очевидно до сега не е работил, както трябва и най вероятно е подавал грешни стойности.. Задния го проверихме и с него всичко е наред, но следва смяна на предния. Тъй като цената за нов е леко неприятна - 300 лв, реших да проверя за втора ръка през Ebay. Тук идва и въпросът ми. Датчика от моята е следния 1T0 907 503 A:

Photo 3-30-17, 22 38 23.jpgPhoto 3-30-17, 22 37 26.jpg

 

Съдейки по ВИН номера, тези би трябвало да са същите: - Вариант 1, Вариант 2, Вариант 3

 

Притеснява ме че видимо изглеждат различни. Въпросът е дали стават, при положение че така или иначе ще махнем планката за закпрепване от стария и ще я прехгрълим на новия?

 

Ако някой колега се е сблъсквал с този проблем, съветите са добре дошли, че така не се кара :)

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фаровете се настройват през VCDS, ако датчика показва грешно пак не е болка за умиране. Повдига се колелото - предното или задното, колкото да мине калибрацията, на втория етап се регулират фаровете ръчно. Мисля че беше в 55 или 52 модули, adaptation.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 

Датчика ще го сменя със сигурност.. След това евентуално бих погледнал ръчната калибрация. Мерси за инфото.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...