stenli933

Тракане от компресора за климатика

Recommended Posts

Здравейте, някой ползвал ли е услугите на http://www.6plus.bg/ ? Ситуацията беше следната, зимата почти не съм включвал климатика и сега като се постопли преди 1-2 месеца установих, че е спрял да духа студено. Миналото лято нямаше никакви проблеми, духаше си перфектно. Отидох във въпросният сервиз и майстора там откри проблема, изпуска от О пръстенче на дехидратора. ОК казах аз, сменяй го. Докато работеше ми каза, че имало някакъв окис или нещо такова, което значело, че компресора се е поизносил и можело да издържи 2-3-5 месеца, 1 или 2 години, не се знае точно. Казах добре, колкото издържи толкова. Смени пръстенчето като преди и след смяната наду системата с въздух за да я провери. Всичко беше наред, държеше налягането. Закачи я за машината и я зареди, пуснахме климатика и заработи перфектно, духаше си идеално студено. След 2-3 дни обаче започна да ми трака компресора и много взех да се съмнявам дали не ми е направил нещо нарочно? Някой ползвал ли е въпросният сервиз, имате ли отзиви? До преди тяхната намеса всичко си ми работеше перфектно и е нямало никакви шумове. Какво може да е станало, да е заредил кофти масло и хладилен агент? За момента климатика все още духа студено както си трябва, но с всеки изминал ден тракането сякаш се увеличава. Как да процедирам? Да свалям компресора и да го нося на ремонт? С презареждане на системата в друг сервиз дали ще се оправи? 

Edited by stenli933

Ако си от София мога да ти кажа къде да отидеш и ти гарантирам, че няма да те излъжат.