Jump to content

АВК появил се проблем


slona

Recommended Posts

Здравейте,

след 5 км шофиране започнаха пулсации на колата, явно от мотора, а също малко странен звук при подаване на газ и струва ми се лека задръжка при ускорение.

-Моторът е ABK,

-няма газова уредба,

-успях да прочета кодовете за грешки - няма, 

-има бензин, масло и антифриз в колата,

-премерих съпротивлението на двете намотки на бобината - в ред са,

- свещи и бензинов филтър са сменени за последно преди 57 000 км,

- колата е с оригиналния си катализатор.

......На какво може да се дължи проблема? Дали може да е от катализатора?

Между дросела и клапана за налягане на горивото има 10 см маркуче - имам съмнения, че може да е сцепено, но това съм го видял много отдавна и колата си вървеше.Каква е ролята на това маркуче?

Благодаря на всеки, който се отзове и напише каква може да е причината за тези пулсации на колата!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Има вибрации, като включа на скорост се засилват - нещо като "тъ-тъ-тъ-тъ...".Усещат се и на волана имам чувството, че нещо ще се строши и карам бавно.

Като спрях - отидох до ауспуха и звукът беше отчетливо  "тъ-тъ-тъ-тъ..." - сложих си ръката с ръкавица на 10 см - и в какт с това "тъ-тъ-тъ-тъ..." - по ръката ме удряха сякаш на порции изгорелите газове....

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

започнах...., шапчиците на всички свещи останаха вътре в кабелите, ...трите бяха чисти, четвъртата клеясала - позачистих я, но тресенето остана,

довечера ще извадя свещите и проверя дистрибуторната капачка и палеца.

Редактирано от slona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....на свеща на 2-ри цилиндър между централния електрод и страничния( свещите са с 3 странични електрода) беше застанало парче мърсотия - нещо като 1 мм топче.

Махнах го и позачистих леко свеща.

Дали от това не знам, но вибрациите изчезнаха, поне за 7-те км, които карах днес!

...На колко км си сменяте свещите?

снимка

S.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ги сменя. Свещите са NGK BUR6ET - проверих те са едни от 3-те модела препоръчвани конкретно за този двигател.

На тях пише Japan, но интересно дали се правят в Япония, или май вече всичко се прави в Китай?

Редактирано от slona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...