Jump to content

Въпроси около смяна говорител субуфер A4 B6 Avant?


dmarkov

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Търсих във форума, но не намерих конкретна информация около смяната на говорител субуфер на A4 B6 Avant. 

Старият днес се предаде - има цепнатина на мембраната. Някои сменял ли е точно този говорител? Търся препоръка какъв говорител да търся за заместител - параметри, марка, от къде?

В други теми срещнах доста обстойна информация около замяната на другите говорители, надявам се някои колега да ме насочи, какъв е най-подходящ, за да се доближа максимално до оригиналния звук от вградената Bose система. И съответно който е сменял да каже мнение до колко се променя звука при различни заместители?

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-долу пействам линк към клип, от който се разбира как да се извърши смяната:

 

https://www.youtube.com/watch?v=BvAvNzoFnIo.

 

Размер: минимум 6,5", максимум 8" (по-големият размер е за предпочитане).

Марка: ако човек не е някакъв музикален маниак, според мен Pioneer предлагат оптимално съотношение цена/качество.

От писанията в нета обаче разбирам, че марката не е толкова важна в случая, защото незадоволителното качество на звука идва по-скоро от маломощния стоков усилвател - едва 50W. След монтиране на 200W усилвател на мястото на стоковия нещата ставали коренно различни.

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@nickgaidarov Благодаря за бързият отговор!

Аз премерих решетката на говорителя и идва към 15см, което е по-малко от 6.5 инча които са към 17см. Сигурен ли си за размерите?
Сега говорих с два онлайн магазина продаващи говорители и като цяло не е много лесно намирането на нещо подходящо като размер/ватове/цена.
Да ме напътиш към онлайн магазин (ако си пазарувал от някъде и може да има каквото ми трябва)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За размерите не съм сигурен, но така прочетох в нета.

Освен това ми е малко трудно да си представя събуфер с диаметър само 15 см, но е възможно, разбира се.

В такъв случай просто премери точния размер и търси такъв.

Аз не съм любител на онлайн магазините, защото държа да видя и пипна това, което купувам, преди да платя.

В този случай бих посетил най-близкия Техномаркет, Технополис, Зора или специализирани големи магазини за електроника, където хем избора е голям, хем цените са сравнително ниски.

 

P.S. Стандартните говорители във вратите на този модел са 6,5" - някак си не върви събуферите да са с по-малки размери, но всичко е възможно...:hilezh:

В нета има примери, при които с минимални промени са слагали и събуфери по 10".

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...