Jump to content

Пин код на имобилайзер


berkay

Recommended Posts

По ВИН или рама не съм чувал да дават пин кода,ако имаш тесни връзки в Порше София може и да ти го дадат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по-сложния вариант е да се прочете от ECU-то. Ако е МЕ7, може да стане с обикновен син VAG-COM KKL кабел и софтуера на НефМото: цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото си спомням трябваше да се изключи "Boot in intelligent mode" опцията, защото ВАГ-КОМ интерфейса трябва да се рестартира в "тъп" режим. Това го пише и в сайта им.

 

nefmoto.jpg

 

Ако не тръгва пробвай да включиш "Bypass OBD-II Fastinit" и "Bypass CAN Init".

 

Ако пак не става отвори си профил в НефМото форума и питай там. Пичовете са доста отзивчиви, обаче първоначално им дай колкото се може повече информация: какво точно се опитваш да направиш, версията на VAG-COM кабела, модела и годината на колата, номера на ECU-то и номера на таблото.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега  успях да се свързвам   Намерих пин кода  но ми изчезна темпомата активирах но пак не работи сигурно трябва да сменям  местата на някои кабели 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам от тази тема и другата която си пуснал, на тази кола е сменено ECU-то и таблото. Успял си да изкараш пина, така че вече колата пали и си върви нормално с новото ECU. Също през VAG-COM си кодирал новото ECU че колата има темпомат, обаче той пак не работи, така ли?

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Активирва се през Login на повечето коли. Нещо такова видя ли?

 

.jpg

 

Сложи скрийншот на това което виждаш.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A Куатро ли е?

 

Кода който виждам е 11502.

 

Първите 2 цифри означават че е Евро 4. Това ми изглежда правилно.

Третата цифра е 5, което означава че е с предно. Ако е Куатро трябва да се смени на 7.

Четвъртата цифра е 0, което означава че е 5-скоростна ръчка. Ако е Мултитроник, трябва да се смени на 3, ако е Типтроник трябва да стане 5.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да се прекодира екуто преди колата беше мултитроник сменихме кутия и не се прекодираше  само чрез флашване .Само където пише WSC може да се корегира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...