Jump to content

A4 B9 Homelink retrofit


Pumpel

Recommended Posts

Здравейте,

 

Рехих да направя поредния "upgrade" на моята A4 B9, като този път реших да сложа така наречения Homelink за обучение на дистанционни за гараж и отваряне чрез допълнителни копчета на плафона. Набавих си необходимите части, а именно:

4M0907410 - Homelink модул;

4M0959613 - плафон с допълнителните три копчета;

и съответното окабеляване.

Прикачвам снимки. Смених плафона, монтирах окабеляването, като свързах модула и плафона към pin 24 на BCM модула. Възах захранването към една от шините с бушони под стeпенката за десния крак (това ми беше най-трудно, защото мястото е малко и кабелите на козолите са къси, но се справих). Всичко до тук чудесно. Започнах след това коденето, което е следното:

 

Address 46: Central Conv.
-Long coding

-Byte 22
Bit 0 to 1

 

Address 09: Cent. Elect.
-Long coding

-Byte 14
Bit 4 to 1

-Byte 18
Bit 2 to 1
Bit 3 to 1

 

Address 5F: Information Electr.
-Adaptation

ENG122227-ENG117611-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_ugdo -> active
ENG122227-ENG117615-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_ugdo_after_disclaimer -> not active
ENG122227-ENG117612-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_ugdo_clamp_15_off ->not active
ENG122227-ENG117613-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_ugdo_over_threshold_high -> not active
ENG122227-ENG117614-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_ugdo_standstill -> not active
ENG122229-ENG117730-Car_Function_List_BAP_Gen2-UGDO_0x14 -> active
ENG122229-ENG117731-Car_Function_List_BAP_Gen2-UGDO_0x14_msg_bus -> "Terminal 15"

 

В менюто на ми излезна garage door функцията и всичко е активно, обаче...

Обаче, като тръгна да програмирам бутон и ми напише да натисна дистанционното за да го запише - нищо не се случва. На края премигват мигачите един път и изписва, че има проблем и дали да опитам отново. Какво ли не пробвах, като на каря след много опити успя да прихване едно дистанционно и после - факт работи. Но това е единствения успех който постигнах. Каквото и да пробвам  след това не става. Дори същото дистанционно, което успя да запише веднъж, пак не става.

Някой има ли опит с този ретрофит. Явно модула работи, комуникура, но нещо просукам и незнам какво е....

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Редактирано от Pumpel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да кажа, че след какви ли не проби, кодировки, мерене на кабели и т.н. разбрах какво се получава:

Оказва се, че за да може Homelink да запише едно дистанционно, е необходимо дистанционното да излъчва 30 секунди. Парадокса е, че дистанционните които имам явно имат защита срещу случайно натискане на копчетата и след 20 секунди излъчване се изключват и така модула не иска да се програмира. Намерих едно, на  което като му натиснеш копчето си излъчва до откат. И така при него 10 от 10 си се програмира и после модула си отключва и всикчо е ток.

Така че този ретрофит за мен е успешен! 🙂 🙂 🙂

Редактирано от Pumpel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го имам монтирано от завода и при положение, че достанционните са поддържани според списъците им, пак нищо не става. Интересното е, че никъде не намирам човек, който е успял да сетне хьорман или бенинка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...