Jump to content

Audi Navigation System Plus -> Cirilyc и още нещо...


mara21

Recommended Posts

Здравейте,

Пиша ви за две неща:

1. А3 8P (2011) RNS-E има ли ъпдейти или друг софтуер който поддържа кирилица? Ако да - имате ли под ръка гайд за смяна/ъпдейт на firmware.

2. Вариант да шерна gmaps от телефона към MMI освен phone usb-c -> hdmi -> rca -> audi MMi rca cable. Търсенето в гугъл е трудно, защото 99% от съвпаденията са за китайските мултимедии.

3. При запалване винаги ми изкарва грешка "Check brake pads", в сервиза ми казаха че буксата която се вкарва в челюстта (или накладките нз) е сцепена и не дава контакт, някой разполага ли със снимка или линк към някаква за да знам каква буксичка да си търся по моргите (ако не ще сваля колелото и ще я видя - но така и така пиша - ако на някой му се намира.... да сподели :):P:D)

 

Поздрави,

Марто

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, mara21 написа:

1. А3 8P (2011) RNS-E има ли ъпдейти или друг софтуер който поддържа кирилица? Ако да - имате ли под ръка гайд за смяна/ъпдейт на firmware

Какво разбираш под поддръжка на кирилица? Ако искаш менютата да са на БГ, отговорът е не. Ако искаш радиостанциите с БГ изписване да не ти излизат на маймунки, отговорът е да. За целта, навито трябва да се ъпдейтне до версия 0550 и на горе. В момента последния ъпдейт е 0650. Ако си от София, мога да ти я ъпдейтна до последна версия (стига да нямаш проблем с оптиката).

 

Преди 1 час, mara21 написа:

2. Вариант да шерна gmaps от телефона към MMI освен phone usb-c -> hdmi -> rca -> audi MMi rca cable. Търсенето в гугъл е трудно, защото 99% от съвпаденията са за китайските мултимедии.

Не. Не можеш. Такова животно като "audi MMi rca cable" няма. Има видео конвертор, който ти позволява да визуализираш външен видео сигнал. Но и цената му е доста "добра". Около 300 лева.

https://www.ebay.de/itm/Fur-Navi-Radio-Audi-RNS-E-RNSE-Original-Kufatec-Multimedia-Adapter-DVD-DVB-T/264525016568?hash=item3d96eb6df8:g:~bwAAOSwTuVdxC01

 

Преди 1 час, mara21 написа:

3. При запалване винаги ми изкарва грешка "Check brake pads", в сервиза ми казаха че буксата която се вкарва в челюстта (или накладките нз) е сцепена и не дава контакт, някой разполага ли със снимка или линк към някаква за да знам каква буксичка да си търся по моргите (ако не ще сваля колелото и ще я видя - но така и така пиша - ако на някой му се намира.... да сподели :):P:D)

Оригиналния номер на буксата е 1J0973802 и можеш да си я закупиш нова от представителството за около 10-тина лева. Ето как изглежда:

41032_x800.jpg

 

Другия вариант е просто да се изключи софтуерно следенето на накладките. Работа за 2 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнооого благодаря за изчерпателният отговор. В София съм да, и мисля че оптиката е добре (обривам се от CD/DVD-та - така че - не съм я тествал, но вътре май се врътка диск на западна Европа защото гледам навигацията бачка :D). Ако имаш време и ти се занимава - пусни ми едно телефонче на лс, ако не

ще се поровя за гайдче някъде и ще го ъпна сам. Иначе проблема ми е с контактите от телефона. Относно gmaps - ще си търся стойка за телефона ииии последното за буксата - изключително полезна информация - ще я поръчам и сменя.

 

Благодаря отново за инфото!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...