Jump to content

Пренадува турбото 1.8т АЕB


Plamen.16

Recommended Posts

Помагайте колеги! 

Колата е Ауди А6 1.8т АЕB мотор 99г. Турбото пренадува 0.9до 1.5. На ниските предавки 2, 3 не забива и не влиза в авариен режим, но на 5-та скорост при подаване на газ пада рязко налягането и забива. На няколко пъти наду до 0.9 . Сменил съм средната и чугунената част на турбото с нови, но перката при топлата част е малко по-голяма от оригиналната, казаха ми че това турбо има вероятност да е за 180 коня.След новото турбо махнах катализатора и тогава започна да пренадува. Него го махнах, защото беше запушен и не вървеше въобще колата. Пробвах с 2 клапана n75, но и с двата няма промяна. За тях не съм 100%сигурен дали работят. Съединих с обща тръбичка маркучите на n75, този от студения охлюв с този към гейта за да изолирам n75 и да видя директно при какво налягане отваря гейта на топлата част, за да не е пренатегната гайката на оста му. Тогава наду до 0,3,като ми казаха, че толкова е нормално при добре регулиран гейт т. е и той отпада. Възможно ли е да е от дебитомер или blow off клапан. На диагностиката няма грешки!! Маркучите на n75 не са прегънати! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...