Jump to content

Пукане / Почукване във волана


nikito_A4

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Имам странен проблем с моята B8-ца. От скоро ми се появи много странно препукване / почукване, което се усеща във волана, най-вече при леки неравности или като въртя волана без значение от посоката. Усеща се понякога, не постоянно.

Странното е, че когато извадя колата от гаража и докато е студена го няма това, когато загрее хубаво и след 15-20 мин се появява.

Днес бях да й огледатат предницата, казаха че всичко изглежда наред и изразиха съмнение за проблем/луфт в рейката.

Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем ще се радвам да сподели.

Препопъри за професионалисти, които могат да ми помогнат за Пловдив или друг град също са добре дошли.

 

Благодаря предварително и хубав уикенд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, имах същия проблем и се лутах близо година по сервизи. Привода, който свързва волана и кормилната кутия има две карета, но проблема не е в тях. Започвам по-отдалеч за да ме разбереш. Сваляш въпросния привод и той се събира и удължава, като вътре е на шлици, които не позволяват двете тръби една в друга да превъртат, а напротив идеята е да предават въртеливото движение. Там при натоварване се получава аксиално движение на двете тръби и понеже вътре е сухо, почти ръждясало и се полуяава въпросното пукане. Вкарай грес и всичко ще се оправи. Ако има нещо неясно, дай телефон на лични да ти звънна, предполагам, че там ще ми е по-лесно да ти обясня. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колега, топ си! Ще го изкоментирам със сервиза, който ми поддържа колата и ако не им ясно какво си писал, ще се свържа отново с теб. Сърдечн благодаря отново!

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...