Jump to content

Проблем с удари и прескачене в движение


TKM

Recommended Posts

Проблемът е много специфичен. Най - лесното обяснение на симптомите е удари, тип прескачане докато автомобила е в движение. Усеща се като от средната към задната част на автомобила. Забелязва се най-вече при често спиране и тръгване, особено ако се кисне в задръствания. Сутрин в близките 20-30 минути докато колата си загрее, както трябва няма никакви подобни симптоми. Най-често се случва при смяна на предавките без значение дали нагоре или надолу. Диференциалите са обслужени преди 10000 км с оригиналните масла, които са по каталог и в оторизиран сервиз. Оплакването беше още от преди това. Всичко по ходовата част е проверено, каретата също са наред. Единствената насока, която ми дадоха, че може да е торса и т.н. среден диференциал. Само да добавя, че това си е от над 60000 км, като колата е минала през две смени на маслата в този период. Симптомите не са се влошили през това време, но  е много неприятно да се движиш с 20-30 км в града и изведнъж да усетиш удряне от тип все едно някой удря с метален прът по дъното на автомобила. Най-близкото е все едно две зъбни коле се опитват да се напаснат, но зъбите им прескачат. Води и до доста стяскане при спътниците :)  Кутията също е обслужена в коректния срок и нямам оплаквания от самата смяна на предавките, но явно има общо в самото предаване на движението. При висока скорост нямам никакви оплаквания. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Имах същия проблем като отворих пробката на раздатката като бръкнах само черна кал оригинално масло за раздатката 280 лв налях 900 мл и проблема ми се реши с чукането точно както си го обеснил така беше и при мен

Редактирано от ddalgiq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...