Jump to content

Казус, свързан с каско и щета


Recommended Posts

Здравейте, не съм сигурен дали тук е правилното място за темата, ако не е моля да ме извините. Притежавам Audi A3 8PA и имам каско към Дженерали. Преди седмица забелязах, че по някаква причина някой е минал и е оставил доста дълбока черта със ключ в областта на задния десен панел и тъй като каското ми скоро изтича, реших, че ще заведа щета при застрахователя. Обадих ѝм се, разясних ситуацията и ми изпратиха линк, за да кача снимки на колата. Днес получих възлагателното писмо в което е описано, че 50% от сумата за възстановяване на щетата е за моя сметка. Причината е, че на същия панел има една драскотина, която беше налична и при първоначалния оглед, тъй като отново някой беше решил, че колата му пречи и беше оставил не особено дълбоки следи по цялата пасажерска страна. Интересното е, че въпросната щета не беше описана в протокола(вписана е щета на ляв панел, която беше налична при закупуването на колата и няма общо със случая) . Тъй като за пръв път имам каско и взимане-даване със застрахователи, искам да Ви помоля за мнение относно дали е резонно всичко това. Разбирам, че практиката е да се пребоядисват цели панели, защото иначе не е гарантирано, че ще се постигне цветово съответствие, но де факто аз желая да се възстанови конкретната щета, а не целият автомобил да бъде пребоядисан. Та на кратко опитват ли се да ме прецакат в конкретния случай или действията на застрахователя са напълно в реда на нещата. Прикачвам снимка към самата щета и снимка, която ми беше изпратена от застрахователя относно причината за 50% участие от моя страна.

Благодаря предварително!

202306085211497066.jpg

16861262089051080087550747963458.jpg

Screenshot 2023-06-09 161154.png

Редактирано от anonymous_face
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Всички са еднакви. И аз имам познат, който го накарах да си плати 50% от ремонта. Само ,че не беше в Дженерали a в Булстард, ако не се лъжа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...