Jump to content

Въпрос относно покупка на Audi A6 C7 2.0 TDI 190 hp


Recommended Posts

Здравейте,

 

Обмислям покупката на Audi A6 C7 2.0 дизел, 190 кс., автоматик. Доколкото разбирам, това е най-безболезнения вариант на A6 (от периода 2012 - 2017-а), тъй като при 3-ката обслужването на ангренажа е със сваляне на мотора, а при 2-ката е с ремък. Интересувам се, обаче мотора дали има "детски болести", дали е известно да има течове, да гори масло. Понеже досега съм карал само бензин и не съм наясно как стои въпроса с DPF / EGR, ако някой запознат кое и как се решава може да цитира и цени. Също така ме интересува дали автомата е добър, понеже при 4F доколкото си спомням беше мултитроник и всеки казваше, че е нестабилен.

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора! Този S-tronic добър ли е и създава ли някакви главоболия при нормална експлоатация и редовна смяна на масло? И какви са недостатъците на версия СЪС спрямо версия БЕЗ Ad-Blue?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с DPF/EGR-и как стои въпроса? Тук нямам предвид да се изключат софтуерно или премахване на катализатори и пр., а по-скоро за "правилния начин". Някакви ориентировъчни цени кое колко струва, ще съм много благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! 

 

А, какво ви е мнението за автомата - добър ли е или като при 4F (мултитроник)? Питането ми е за предно, а не 4х4.

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...