Jump to content

Проблем с Автоматика


vladidani

Recommended Posts

Здравейте,

Сега се регистрирах.Много интересен саит.Аз имама проблем със автоматична скоростна кутия за А6 2.6 Куатро от 1995.От месец колата е повредена.Назад върви, напред не.На авариен няма никаква промяна.От седмица е в Автохит Стара Загора, не знам какво проверяваха, главно електроника, но вчера решиха ,че проблема е механичен в кутията.Препорачъха някакъв техен майстор, утре ще отида да видя.Ще ви бъда благодарен ако ми дадете някъкви отзиви или помощ.Карам я от 2 години и досега е ОК.Изчетох всичко по форума и намерих доста инфо, но не сам много в час със автоматиците.Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

часта е евтина (~100lv+ддс) но кутията трябва да се отваря..

но 90% от времето ако не ходи в скорост (задна или предна) е един или повече от трите соленоида.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално знаещ майстор ще направи следното:

ще качи колата и ще източи маслото.

ще провери дали в маслото има стружки, което е признак че някоя или повече ламели е заминала

ще помирише маслото и ако мирише на изгоряло, значи е имало малко масло и е търкало на желязо

ще отвори картера на кутията и ще провери упр. устройство на кутията

......

има и други стъпки преди да се свали кутията ... ама ти трябва човек, който разбира :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Сега се регистрирах.Много интересен саит.Аз имама проблем със автоматична скоростна кутия за А6 2.6 Куатро от 1995.От месец колата е повредена.Назад върви, напред не.На авариен няма никаква промяна.От седмица е в Автохит Стара Загора, не знам какво проверяваха, главно електроника, но вчера решиха ,че проблема е механичен в кутията.Препорачъха някакъв техен майстор, утре ще отида да видя.Ще ви бъда благодарен ако ми дадете някъкви отзиви или помощ.Карам я от 2 години и досега е ОК.Изчетох всичко по форума и намерих доста инфо, но не сам много в час със автоматиците.Благодаря предварително

Ако не подлежи на ремонт - имам втора употреба - 1200 лв. 0888099423. Може да я пробваш - на кола в движение е .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...