Jump to content

Двигателя пуши повече от нормалното


Gercho

Recommended Posts

Колеги, здравейте. С един мой приятел имаме еднакви А3-ки, 1.9 TDI 90PS. Мойта обаче пуши повече от неговата. Иначе вървят и на студено си палят еднакво добре. Да разбирам ли, че съм поиздухал въпреки всичко или може да има и някакви други причини.

Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто нов ми е въздушния филтър. Един колега също така ми спомена, че може да е от помпата. Та най-вероятно сте бегам до супер дизел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Колеги, здравейте. С един мой приятел имаме еднакви А3-ки, 1.9 TDI 90PS. Мойта обаче пуши повече от неговата. Иначе вървят и на студено си палят еднакво добре. Да разбирам ли, че съм поиздухал въпреки всичко или може да има и някакви други причини.

Мерси предварително!

Колега,и мойта пуши доста,ама като загрее и се оправя.....

Правиха ми центровка,сменил съм всички филтри и няма...докато не стигне 80-90 градуса пуши и то сиво,загрее ли и помен няма от пушек.Иначе си пали нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,и мойта пуши доста,ама като загрее и се оправя.....

Правиха ми центровка,сменил съм всички филтри и няма...докато не стигне 80-90 градуса пуши и то сиво,загрее ли и помен няма от пушек.Иначе си пали нормално.

А масло похапва ли повечко?

Сивото е на скъпо колега нали знаеш....

Моята (AFN) имаше сходен проблем, беше ми блокирал клапана който управлява геометрията на турбината и оттам димеше сиво сутрин, но и като загрее също, също си палеше нормално иначе....

Ако беше от СФ, веднага ти препоръчвам Мишо да ти разгадае проблема, със сигурност ще получиш адекватно обяснение, ама уви.....

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес гледах маслото и ми направи впечатление че хапва....казаха ми смяна на вложки и сегменти....ама загрее ли и спира да дими???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Приятел изчисти си дюзите.

Аз мойте ги изчистих сам имаше 3мм нагар отгоре на разпръсквача пръскаше най-мого от 3 дупки при 5 възможни. От тогава и помен от пушек няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...