Jump to content

Смяна на скоростна кутия на 90 quattro


cyberhill

Recommended Posts

Здравейте,

Тъй като не съм си имал работа с quattro , искам да Ви попитам относно смяна на скоростната кутия с обикновенна такава.

Двигателя е NM , каква скоростна кутия да сложа , която не e за quattro? Ако махна всичко ... диферинциали , задни полуоски и т.н.

с нова скоростна кутия няма да имам проблем... нали ?

Причината за смяната е компексна... не искам да я кометираме , ако може :D

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NM само на предно не знам да има, ако има такъв, от тва е най-добре да сложиш, ако пък не, търси нещо сходно. NG би трябвало да е най-близко като предавателни числа.

П.П Без да ти давам наклон, колкото и да са комплексни причините не бих осакатил куатро само на предно. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NM само на предно не знам да има, ако има такъв, от тва е най-добре да сложиш, ако пък не, търси нещо сходно. NG би трябвало да е най-близко като предавателни числа.

П.П Без да ти давам наклон, колкото и да са комплексни причините не бих осакатил куатро само на предно. :wall:

Май ще е по-лесно да намериш друго такова куатро и да си го сложиш със всичките му кутии и кардани ... щом твойто е скапано... :bia:

ако пък мислиш, че ще харчи по-малко - ще е от порядъка на 1 литър максимум което като се замислиш 14 или 15/100 не е токлова голяма разликата... но ти си решаваш, успех!

п.с. аааа да и ако сложиш различна скоростна кутия може да се окаже, че харчи още повече заради разликата в предавателните числа ... :bia:

опа объркал съм цитата .... :blink:

Редактирано от Jesus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно.

А ако махна кардани диф-ове и т.н. Тази скоростна кутия може ли да продължи да си работи , само на предно ?

И трябва ли да се преработва нещо по задното окачване ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно.

А ако махна кардани диф-ове и т.н. Тази скоростна кутия може ли да продължи да си работи , само на предно ?

И трябва ли да се преработва нещо по задното окачване ?

Мисля че може - но не знам как!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш само кардана,слагаш си обикновенна кутия от някакаво 5 цилиндрово воже и 4 цил. ама да е 91 примерно от NE ТО Е С ТАКАВА КУТИЯ махаш и задният диференцял сваляш полуоските от външното каре и сдтягаш маншона във малката му част кадето са били валовете с миша опашка да не се цапа външното каре то трябва да седи зареди лагерите ама ефекта е никакъв сама ще върви повече ама неможеш да разчиташ вече на щара пак ще си вози готино обаче заради 4-те макверсъни иначе слагаш задин мост и изсипваш цялото магаре ама край с возията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...