Jump to content

Помощ !!!


mizzzpo

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Имам следното запитване:

Колата е Ауди 100 Ц4, ААТ мотор. Проблемът: когато се подава равна (плавна) газ колата започва да покачва оборотите, но примерно към 1 300 оборотите започват да падат все едно си си вдигнал крака от газта, но не си, продължаваш да подаваш плавно газ и изведнъж колата се форсира. Когато купих колата, преди около 1 година, пак си беше така, но имам чувството, че в последно време това се усилва.

До колкото знам тази кола няма жило за подаване на газта, а графитен потенциометър, който изпраща сигнали. Някой може ли да ми дадте по-точна информация, къде се намира този механизъм, скъп ли е, къде е проблемът и как да се оправи.

Благодария предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Имам следното запитване:

Колата е Ауди 100 Ц4, ААТ мотор. Проблемът: когато се подава равна (плавна) газ колата започва да покачва оборотите, но примерно към 1 300 оборотите започват да падат все едно си си вдигнал крака от газта, но не си, продължаваш да подаваш плавно газ и изведнъж колата се форсира. Когато купих колата, преди около 1 година, пак си беше така, но имам чувството, че в последно време това се усилва.

До колкото знам тази кола няма жило за подаване на газта, а графитен потенциометър, който изпраща сигнали. Някой може ли да ми дадте по-точна информация, къде се намира този механизъм, скъп ли е, къде е проблемът и как да се оправи.

Благодария предварително!

Имаш ли газова ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Имам следното запитване:

Колата е Ауди 100 Ц4, ААТ мотор. Проблемът: когато се подава равна (плавна) газ колата започва да покачва оборотите, но примерно към 1 300 оборотите започват да падат все едно си си вдигнал крака от газта, но не си, продължаваш да подаваш плавно газ и изведнъж колата се форсира. Когато купих колата, преди около 1 година, пак си беше така, но имам чувството, че в последно време това се усилва.

До колкото знам тази кола няма жило за подаване на газта, а графитен потенциометър, който изпраща сигнали. Някой може ли да ми дадте по-точна информация, къде се намира този механизъм, скъп ли е, къде е проблемът и как да се оправи.

Благодария предварително!

Този потенциометър по-скоро е реостат и се намира в основата на педала. Възможно е да е износен и в него да е проблема. Катализатора махнал ли си го?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повредата можеда е в педала или което е по лошото в стъпковота моторче в помпата. Но мисля че проблема ти е в педала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този потенциометър по-скоро е реостат и се намира в основата на педала. Възможно е да е износен и в него да е проблема. Катализатора махнал ли си го?

В основата имаш предвид не където крака натиска педала, а в другия краи на педала... ?

Редактирано от mizzzpo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...