Jump to content

Айдееее, и аз си изтрещях дебитомера!


GiN

Recommended Posts

Дебитомера често гърми ако в колата не е сложен емулатор, или ако бензиновата помпа не е на затворен кръг.

При мен се взриви щото са се опитвали да наврат помпа от баварец във ауди АВК , абе..... за тва си взех бричка , падам си реставратор.

Оправих я така : Нов дебитомер 170 лева, нова помпа 100 лева , емулатор 40 лева, нови кабели 39 лева , и нови свещи 50 лева.

Скъпо но пък вече съм сигурен че няма да ме остави.

Центровките на дебитомера се правят само със компютър да поясня, има вероятност да го отцепите пак ако настройката не е добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега.

Винаги може да гръмне, това за мен е безспорен факт. Само да кажа, че според мен бензиновата помпо няма никакво отношение към гърменето на газ.Разбира се ние трябва да правим всичко възможно за да намалим риска от гърмеж, като поддържаме запалителната с-ма в изправност. А за настройката на дебитомера - досега не съм чувал някой да я прави посредством компютър. Настройката се прави с мултицет, газ анализатор и при работеща ламбда сонда, поне на мен така ми правиха настройка в сервиз, който МНОГО уважавам, от човек, който също МНОГО уважавам. След неговата намеса колата стана осезаемо по пъргава, като запази разхода си 7, 8 на сто бензин. Мисля, като се наиграя с дебитомера, и ако не постигна задоволителни резултати пак да ида при него.

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нови кабели 39 лева

:respekt: дано да са читави, аз не взех Беру заради цената им, купих си Бош за 125лв за 5 бр.

и помпата ти вероятно е китайска, което обаче не е проблем(мойта също е такава, че Бош-а е на 250 лв. а в Юнитрейд е 450...)

ПОмисли си за кабелите..., едва ли са в състояние да ти гарантират спокойствие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...